Знайомство з совами

Нічний спосіб життя, великі очі, гострі кігті, гачкуватий дзьоб, безшумний ковзаючий політ, своєрідні звуки весільних пісень — створюють навколо сов ореол таємничості.

Сови дійсно нікого не залишають байдужими. Їх незвичайний вигляд, гіпнотичний погляд, уміння кумедно обертати головою — завжди привертатимуть увагу людей. Оперення сов, як правило, захисне, тобто зливається з навколишнім середовищем і дозволяє птахові залишатися непоміченим. Виявити сову вдень складно, а побачити зблизька, потримати в руках, зачасту нездійсненна мрія.

30 липня, у нас була нагода запросити юних шанувальників Гаррі Поттера на черговий майстер-клас “Кільцювання пташенят сипухи”. Серед 13 видів сов України сипуха – найменш численна. Вона є типовим представником антропогенного ландшафту, тому найбільш залежить від діяльності людини. Утрата місць гніздування через модернізацію церков (вікна дзвіниць та горища храмів затягують сіткою) та реконструкцію старих будівель; потрапляння в різноманітні екопастки (заплутування в пластикових тентах, потрапляння в ємкості з водою); загибель в результаті хижацтва домашньої кішки та кам‘яної куниці; отруєння гризунами, які вжили оброблене фермерами зерно — ці чинники привели сипуху до межі зникнення.

Сипуха — найгарніша сова нашого краю, переможниця конкурсу краси серед сов. Природа нагородила пташку м’яким золотистим оперенням з чорними плямами, миловидною мордочкою в масці у вигляді серця і величезними чорними очима.

Одного погляду на цих сов достатньо, щоб закохатися в них раз і назавжди! Хочеться вірити, що людина збереже цих дивовижних корисних птахів, і вночі, як і раніше, звучатимуть чаруючі крики цих загадкових і поки ще маловивчених сов.

Захід проведено експертом ІЕРС Леонідом Покритюком за участі дітей внутрішньо-переселених осіб у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Александр Бокотей) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Brandenburg, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

4 думки про “Знайомство з совами”

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: