Знайомство п’ятикласників з поняттям рециклінгу

П’ятикласники Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 імені Василя Степановича Гренджі-Донського почали свій шлях до сортування сміття.

Вчителька природознавства та біології Ганна Попович провела для учнів еколого-просвітницьке заняття, щоб привернути увагу молоді до проблем засміченості у світі. Вона одразу повідомила школярам, скільки відходів створюють українці щороку та пояснила, чому кожній людині важливо запроваджувати в щоденні звички сортування та переробку сміття.

«Приблизно 17 мільйонів тонн сміття щороку викидає тільки Україна», – зазначила на початку уроку педагогиня.

На занятті діти вивчили нове поняття – рециклінг. Це процес переробки відходів із метою повторного використання їх як сировини для виробництва нових товарів. Рециклінг може бути застосований до різних матеріалів, таких як папір, скло, пластик, метал та інші, і він може здійснюватись на різних рівнях, від переробки вдома до великих промислових комплексів. Він є важливим елементом стратегії сталого розвитку, оскільки допомагає зменшити витрати на виробництво, зберегти ресурси та знизити негативний вплив відходів на довкілля.

Щоб діти краще запам’ятали значок рециклінгу, Ганна Попович запропонувала їм виготовити стрічку Мебіуса – математичний об’єкт, що має форму нескінченності та складається зі зв’язаної петлею стрічки. Вона є поверхнею лише з однією стороною і лише одним краєм, тому демонструє, як можна переробляти матеріали безперервним циклом.

Школярі закріпили здобуті на уроці знання за допомогою навчального стенду про сортування сміття, наданого педагогині Інститутом еколого-релігійних студій. Вони дізналися, скільки часу розкладають в природі різні побутові відходи, і замалювали до зошита, які кольори мають баки для сортування відповідного сміття.

Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник Oleksandr Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за підтримки VGP Foundation.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: