ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

ЗАКАРПАТСЬКІ ПРАЛІСИ ОТРИМАЛИ ОФІЦІЙНИЙ СТАТУС ПАМ’ЯТКИ

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

У Хустському районі Закарпатської області створили три перші пралісові пам’ятки природи

За відповідне рішення проголосувала Закарпатська обласна рада.

Статусу пралісових пам’яток природи набули “Природні ліси Березівського лісництва” (34 га), “Праліс та квазіпраліси Вишківського лісництва” (65,5 га) та “Природні ліси Нижньобистрівського лісництва” (123,8 га), повідомляє WWF-Україна, за ініціативи якого ліси отримали охоронний статус.

Статус пралісової пам’ятки природи забороняє всі види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, проїзд транспорту та будь-яку іншу господарську діяльність людини, яка може зашкодити лісовій екосистемі.

Окрім того, навколо пралісових пам’яток природи встановлюються охоронні зони завширшки не менш ніж подвійна висота дерев пралісу. У цих зонах також забороняються суцільні, санітарні та поступові рубки.
У фонді зазначають, що така категорія природно-заповідного фонду, як “пралісова пам’ятка природи”, є порівняно новою. Вона з’явилася в Законі “Про природно-заповідний фонд України” 2017 року, разом із появою в Лісовому кодексі України понять “праліс, квазіпраліс і природний ліс”.

Таким чином тепер в Україні існує лише сім пралісових пам’яток природи загальною площею 328,5 га. Крім трьох новостворених на Закарпатті, ще чотири є у Львівській області.

Пралісами, квазіпралісами та природними лісами називають ліси, розвиток яких відбувався без господарського впливу людини. Тому їм, як правило, властива складна структура, у них не порушені процеси природної лісової динаміки, включно з існуванням мозаїки кластерів дерев різного віку; такі ліси мають значну кількість мертвої деревини.

Джерело: https://pershij.com.ua/zakarpatski-pralisy-otrymaly-ofitsiinyi-status-pam-iatky/?fbclid=IwAR1kI8knZs2BieVkppXOQcQq1w0-j09jZMq9eoXTAMHDcLoHA9KTdeGoEW8

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».