Захід на захист природи Карпат «Природа Карпат у жіночих руках»

29-30 січня 2022 року у Резиденції Мукачівських єпископів (м. Ужгород, пл. А. Бачинського 1а) відбулося офіційне відкриття проекту «Відповідальність за Творіння та жінки Карпат».

Учасниці заходу поділилися своїми напрацюваннями у сфері екологічної освіти та виховання. Так, зокрема, Наталія Стецо (директор початкової школи в с.Велика Розтока, активна учасниця жіночого екологічного руху Карпат) поділилася своїм досвідом роботи з вихованцями дитячих садочків та початкової школи, наголосила, що навіть в такому ранньому віці дітки роблять свої висновки та узагальнення по заданій тематиці, тому необхідною є розробка комплексних навчальних матеріалів, які і ознайомлюють діток з необхідністю охорони навколишнього середовища, і показують приклад, якому варто слідувати і пропонують завдання, які закріплюють пройдений матеріал. Ярослава Пантлик (вчитель музики, активістка нашої мережі) поділилася своїми напрацюваннями у напрямку музичної освіти і продемонструвала, як за допомогою музики можна сформувати у діток почуття відповідального ставлення до Творіння. Марта Михайлець (екотренер, коуч, художниця, ініціатор створення мережі жіночого руху) ще раз підкреслила необхідність створення подібних мереж для підтримки активних жінок, оскільки жінка, яка поєднує в собі і прагнення до кар’єрного росту, і збереження сімейного затишку, і материнство, потребує додаткове джерело ресурсу, розуміння, натхнення і можливості реалізувати свої ідеї. А якраз метою проекту і є об’єднання, посилення потенціалу активних жінок, які працюють у сфері екологічної освіти та виховання, пропагують дотримання принципів сталого розвитку у повсякденному життя, впевнено впроваджують концепцію ZeroWaste та надихають своїм прикладом колег, однодумців, учнів та вихованців.

Користуючись нагодою під час заходу відбулася презентація унікального збірника пісень духовного та ековиховного напряму для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку «Все Сотворіння прославляє Творця» (слова – Наталії Стецо, музика – Ярослави Пантлик). До збірки ввійшли пісні для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку про відповідальне ставлення до природи, а також пісні, в яких прославляємо Творця за створену для нас земну красу, яку бачимо навколо. Це пісенне джерело сприятиме підвищенню християнської екологічної свідомості та формуванню духовної й екологічної культури наших співгромадян. Віримо, що використання запропонованої збірки пісень в закладах освіти матиме позитивний результат, підкріплюватиметься добрими справами і вселятиме надію на спроможність змінити на краще все наше довкілля та життя у ньому.

Завідувачка кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Марія Баяновська (канд. пед. наук, доктор філософії (PhD), доцент) підкреслила, що запропоновані пісні сповнені щирістю, у них вкладено стільки любові, що вони однозначно торкнуться душі і серця кожного читача.  Не менш важливим досягненням стало те, що до мережі жіночого екоруху ввійшла ще зовсім юна, але вже така талановита художниця Марія Афтанас. Малюнок Марійки став ілюстрацією до обкладинки збірника.

Ознайомитися зі збірником пісень «Все Сотворіння прославляє Творця» ви зможете, перейшовши за посиланням:

https://www.iers.org.ua/ekopisennyk/

На завершення заходу учасники виконали кілька творів зі збірника, і відчули весь спектр тих позитивних емоцій та натхнення, які вклали в свою роботу Наталія Стецо та Ярослава Пантлик.

Даний збірник видано в рамках ще одного не менш цікавого та важливого проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).

https://www.iers.org.ua/eco-education-parks/

Віримо, що заснування та діяльність жіночого екоруху на захист природи Карпат стане джерелом сили та натхнення для наших вихователів, вчителів, дружин священиків, активних парафіянок, активісток і всіх тих, хто щодня змінює світ на краще. Щиро запрошуємо у нашу команду!

Для отримання більш детальної інформації запрошуємо на веб-ресурси Міжрелігійного та громадянського природоохоронного форуму Східної Європи і партнерських організацій:

https://ircef.org/

https://www.iers.org.ua/

https://www.facebook.com/groups/366775880016215

Інформаційна служба

ГО «Міжрелігійний та громадянський

форум Східної Європи»,

е-пошта: [email protected]

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: