ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Захід “Біорізноманіття в лісі” у Забрідському ліцеї

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Хто може найкраще дослідити біорізноманіття краю, як не мешканці прилеглих територій?

На базі Забрідської гімназії-філії Великоберезнянського ліцею проведений захід “Біорізноманіття в лісі”

Гарна погода сприяла проведенню заходу на вулиці, де учні могли спілкуватися і ділитися своїм досвідом, спостереженнями за природою рідного краю.

Що таке біорізноманіття?
Що вивчає екологія?
Як людина впливає на стан довкілля і біорізноманіття?
Як живі істоти взаємодіють між собою, і особинами інших видів?
Чому варто берегти тварин і рослин, які занесені в Червону книгу України?

Відповіді на ці питання давали самі учні і узагальненням було якраз закріпити знання школярів, і розширити новими знаннями.

Також діти грали в активну рухову гру “Зграї”, під час якої можна максимально вникнути в спосіб життя тварин, які живуть у зграях, зокрема, кажани або птахи.

Діти цього навчального закладу є жителями території Ужанського національного парку. Саме тут знаходиться найбільша популяція кажанів в Україні і про важливість цих створінь варто доносити інформацію тим, хто найімовірніше може з ними зустрітися.
Кажани є одним із видів тварин, що перебувають під загрозою. Вони є одним з ключових елементів екосистем, що безпосередньо відповідають за боротьбу із шкідниками сільського і лісового господарства. Вимирання навіть одного виду кажанів призведе до величезних екологічних втрат та значного дисбалансу екосистеми. Тож унікальні істоти, єдині серед ссавців, які здатні літати, потребують захисту.
Також березнянщина багата культурною спадщиною – дерев’яні церкви, які дуже добре збереглися. Дерев’яні церкви є осередком поселення рукокрилих, і це дуже тішить, що місцеві жителі відкриті до інформування щодо поведінки з кажанами.
Також на заході презентували екологічну казку “Кажанчики”, основна ціль якої – розвіяти усталені негативні стереотипи щодо цих створінь.

Також ознайомилися з діяльністю організації
ГО “Інститут еколого-релігійних студій” і виданнями: розмальовка
“Як робить Маріанночка” (правила поведінки у лісі) і календар з видами червонокнижних квітів. Саме видання презентовані для персоналу школи як обмін методичними розробками організації.

Ще хочу заувадити, що діти приходять до школи також у екологічний спосіб – на велосипедах, і цю ініціативу варто заохочувати.

Щира подяка колективу Забрідської гімназії-філії Великоберезнянського району.
Особлива подяка директрисі – Бабінець Василині Іванівні.

Захід проведено в рамках проєкту “Церква та НУО задля екоосвіти в національних парках”, що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (керівник – Alexander Bokotey ) у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини NABU International NABU Bundesverband за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини Auswärtiges Amt Менеджер проєкту – Ivan Tymofeiev

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь