З любов’ю до птахів

Підгодівля птахів узимку є одним із найпопулярнішим способів взаємодії людини з крилатими. Це заняття дає можливість краще пізнати птахів рідного краю і допомогти їм пережити холодну пору року. Особливо актуальні такі заходи зараз, коли температурний стовпчик опускається нижче нуля і навколо лежить сніг. Це найскрутніший період в житті крилатих.

З метою допомогти птахам учні 3 Б класу (класний керівник Шеба Я. І.)  Ужгородської ЗОШ №5 розмістили годівничку у скверику біля школи, а старший науковий співробітник сектору природи Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького Джахман Р. В. розповіла їм про види, які найчастіше прилітають на годівницю: горобці, синички, повзики, щиглики тощо. Дітки дізналися про те, що в Ужгороді зимують  два види горобців: хатній і польовий, синички: велика, блакитна, чорна та довгохвоста, чорний дрізд, чикотень, ворона сіра, граки та інші пернаті. Птахи «підготували» пам’ятку для людей із корисними й шкідливими для них харчами, яку дітки прочитали перед тим, як їх частувати.

Найкращим  кормом для них буде не солоне і не смажене насіння соняшника. Його люблять всі пташки.  Не солоне сире сало посмакують синички та дятли, дрозди яблука, граки, ворони та сойки горіхи. Саме такими ласощами ми пригощали наших крилатих друзів.

Щоб зігрітися,  учні гралися в рухливі ігри. Вони імітували птахів: стрибали, як горобці, махали «крилами», «літали» і спостерігали за птахами у скверику. На завершення заходу обіцяли слідкувати за годівничкою і приносити птахам їжу протягом усього холодного періоду.

Захід проведено у рамках проєкту «Відповідальність за Творіння та жінки Карпат», що реалізується Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європі (IRCEF) у співпраці з природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга (Німеччина).

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: