ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Інформаційний захід для Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Сьогодні 24 грудня 2020 року на базі Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся еколого-просвітницький захід про Боже творіння – Природу.

Захід проведений в рамках «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

Даний захід проводили працівники Інституту еколого-релігійних студій:

Олександр Бокотей – керівник ІЕРС та секретар ІРЦЕФ;

Михайло Біланич – координатор напрямків ІЕРС; завідувач сектору  ПРИРОДИ відділу історії та краєзнавства Закарапатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького;

Марта Михайлець – координатор напрямків ІЕРС, вчитель біології;

Антоніна Зейкан – офіс менеджер.

Екологічне виховання – це діяльність, яка спрямована на розвиток та поглиблення екологічної свідомості суспільства до відповідального ставлення до природи, яка дарована нам Богом.Естетична краса природи сприяє формуванню моральних почуттів обов’язку і відповідальності за її збереження, спонукає до природоохоронної діяльності.

Людська діяльність сильно відображається на навколишньому середовищі. Ми часто спостерігаємо стихійні явища, які виникають через забруднення атмосферного повітря викидами СО2 та іншими отруйними речовинами, які також забруднюють річки, грунти і т. д. Через масові вирубки лісів, ми часто потерпаємо від повеней, а найбільше від цього потерпають тварини.

Тварини нажаль також часто страждають через людську необізнаність. Бувають випадки, коли люди своєю діяльністю та незнанням того, як саме потрібно поводитись з представниками тваринного світу, знищують велику кількість беззахисних тварин. До прикладу – кажани! Це досить вразливі тварини до людської діяльності. Вони часто залітають через невеликі отвори у домівки людей, і багато хто не знає, як саме поводитись з кажанами, через що бувають летальні випадки для цих створінь. А ще такою проблемою є міфи про кажанів, які підсилюють страх людей.Окрім негативних міфів, останнім часом, не з найкращого боку кажанів, які живуть в наших краях, виставляє інформація про те, що їх далекі тропічні родичі є носіями коронавірусів (кажани наших країв не переносять віруси цієї групи).

Щоб розвінчати ці міфи і донести всім про користь кажанів для людини і важливу роль в природі, команда ІЕРС детально проінформувала молодь ЗОЕНЦ, викладацький колектив та всіх бажаючих хто долучився до еколого-просвітницького заходу.Для закріплення сказаної інформації, за допомогою інфографіки та відеоматеріалів спеціалісти висвітлили заходи, які можна використовувати з метою захисту колоній кажанів та акцентували увагу на ролі цих тварин в екосистемі краю.
Після теоретичної частини для молоді також був продемонстрований майстер-клас з виготовлення ящиків для кажанів, під час якого кожен зміг попрактикуватись. Після чого, на готовому ящику символічно намалювали кажана, який потім встановили під дахом ЗОЕНЦ.Аби не забувати про чистоту навколишнього середовища і менше засмічувати довкілля звичними для нас неекологічними речами, Марта Михайлець наголосила про перевагу екоторб над поліетиленовими пакетами. Також вона відмітила про те, що вони не тільки екологічні і практичні у застосуванні, а й також і про те, що вони можуть слугувати матеріалом для прояву творчості у малюванні і не тільки… Всі учасники приймали активну участь у даном заході, під час якого, кожен з них отримав подарунок.Команда ІЕРС  нещодавно випустила екологічну казку “Кажанчики” в рамках проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», яку  призентували під кінець заходу. Також, Михайло Біланич представив екокалендарі трьох конфесій, які розрозробила команда ІЕРС та детально розказав про кожен з них.Після презентації, директор ЗОЕНЦ Геревич Олександр Васильович та керівник ІЕРС Бокотей Олександр Миколайович вручили одне-одному невеличкі подарунки на згадку про сьогоднішній захід.Насамкінець виготовлений бет-бокс для кажанів був встановлений на горищі основної споруди екоцентру, на якій точно влітку селяться кажани. Коли колонії кажанів осядуть у бет-боксі влітку, під нього можна буде встановити спеціальний піддон і збирати “опад” – гуано – який вважається одним з найцінніших добрив у світі, та удобрювати ним дослідницькі ділянки еколого-натуралістичного центру.Команда ІЕРС щиро вдячна всім працівникам ЗОЕНЦ та їхній молоді за теплий прийом! Особлива подяка директору ЗОЕНЦ, Олександру Геревичу!

Захід відбувся з дотриманням усіх вимог соціальної дистанції з наявністю масок та дезинфікуючого засобу.

Інформаційна служба ІЕРС та ІРЦЕФ

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».