Досліджуємо довкілля замкового парку

Парк ужгородського замку красивий в будь яку пору року. Тут, на невеликій території зростає понад 40 видів дерев і кущів, близько 200 видів трав’янистих рослин, живуть птахи та білочки. 14 квітня дітки внутрішньо переміщених осіб разом із науковими співробітниками сектору природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького вивчали й досліджували довкілля замкового парку. Із квіткових рослин зараз цвітуть фіалки, зірочники, пшінка весняна, анемона дібровна та барвінок. Під час екскурсії дітки довідалися про те, що найстарішими деревами у парку є ясени та липи віком до 150 років. Поруч із ними ростуть і молодші екзоти: псевдотсуга Дугласа, біота східна, падуб звичайний, понцирус трилистий і сакура, яка от-от уже розквітне.

Спостерігаючи за весняним пробудженням природи, учні  грали в екологічні ігри, які описані у збірнику проєктів активностей «Вивчай, люби, оберігай природу рідного краю!» (укладач Алла Самойлова), який вийшов у рамках проєкту «Церква та НУО задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU).  Юні дослідники  збирали палітру кольорів і відмітили, що зараз переважають зелений, жовтий, білий та блакитний, визначали птахів, імітували змійку, шукали сюрприз у старій липі. У внутрішньому дворику створили малюнок на тему «Ідеальне довкілля», а під час тематичної екскурсії експозицією «Природа Закарпаття» більш детально познайомилися із живою та неживою природою нашого краю. Тут найбільше сподобалося розглядати відбиток тунця на пісковику віком 33 млн. років, марамороські діаманти, пташок та звірів.

Такі заняття допомагають краще пізнати навколишнє середовище, розвивають навички спостереження,  а також позитивно впливають на емоційний стан дитини.

Захід проведено у рамках співпраці  Інституту еколого-релігійних студій (IERS) https://www.facebook.com/IERS.org.ua   (керівник Олександр Бокотей, https://www.facebook.com/alexander.bokoteyз Союзом охорони природи Німеччини  (NABU, https://www.facebook.com/Naturschutzbund/ , https://www.facebook.com/nabu.international/), координатор проєкту Ivan Tymofeiev (https://www.facebook.com/ivan.tymofeiev).

Інформаційна служба IERS.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: