У нас єдина планета, яка є своєрідним домом для всього живого. Іншого дому у нас немає, тож кожній людині необхідно навчитися берегти той, що маємо. У цьому будинку має бути місце для всіх: людей, тварин, дерев… Мова йде про гармонію, яка необхідна для співіснування. Проте у реальності нерідко виникають конфлікти, іноді породженні байдужістю, безвідповідальністю чи жадібною надмірною експлуатацією природи деякими людьми. На жаль, не всі усвідомлюють наслідки нищення довкілля, а ці прогалини можуть позначитись на наших дітях…
Екологічно свідомі громадяни формуються з раннього дитинства. Закладені основи відтак діти розвиватимуть у школі, тож мова йде про комплексну роботу освітян, національних парків, громадських організацій, церков та усіх, хто може внести свій вклад у цю важливу справу.
Не випадково проект «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках» робить акцент на екологічній освіті молоді, охоплюючи різновікові категорії, починаючи з дошкільнят. Ми вже провели ряд змістовних заходів на території Закарпаття і не зупинятимемось у цій роботі й надалі. Цього разу завітали у гості до діток Колочави, що у Хустському районі Закарпаття.
«Є у нас надійний дім – природа» – тема заняття, під час якого діти вчилися розпізнавати різні природні компоненти, зокрема, листяні і хвойні дерева. Мова йшла про ліс і його мешканців, а ще про те, як починається життя дерева. А воно починається з малої насінини, з якої виростає велике дерево. Як це відбувається – діти продемонстрували під час гри «Як росте дерево?».
Росте воно повільно, продовж тривалого часу. І хоче жити. Тож його треба вберегти, врятувати від сокири. На акцію порятунку охоче відгукнулися усі учасники заходу, відчуваючи особисту причетність до важливої місії.
Під час еколого-освітньго заходу ми намагалися формувати в дітей вміння помічати забруднений стан довкілля. Юнь має твердо усвідомити, що не так має бути у природі, бо від сміття вона хвора і їй боляче…
Захід завершився подарунками. Кожен учасник отримав розмальовку. Вихователям організатори заходу подарували екологічні календарі на 2022 рік, а також цікаву еколого-освітню літературу для бібліотеки.
Захід відбувся в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation
Інформаційна служба ІЕРС