ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Вивчаємо божих комашок у Всесвітній день бджіл

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Щорічно 20 травня відзначається Всесвітній день бджоли, який покликаний підвищити поінформованість людей про важливу роль, яку бджоли та інші запилювачі відіграють у збереженні здоров’я людей та планети, а також які причини скорочення їх кількості.

Бджоли відіграють важливу роль у біосфері – запилюють більшу частину квітучих рослин, зокрема плодоовочевих культур, і сприяють збереженню біорізноманіття на планеті.

Саме ознайомленню з медоносною бджолою, особливостями бджолиної сім’ї та причинами скорочення їх чисельності було присвячено заняття, яке відбулося напередодні цієї важливої екологічної дати з учнями 3 класу «Тавор» Ужгородського греко-католицького приватного ліцею «ТеоБенд», яке провела Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та експериментальної роботи КЗПО «ПАДІЮН», експертка ІЕРС.

Діти переглянули мультимедійну презентацію і цікавий відеоролик, завдяки яким вони розширили свої знання про цих унікальних комах. Юних дослідників вразив той факт, що бджоли існують на Землі вже 15 мільйонів років. Підтвердженням цього є бурштин із застиглою всередині комахою, знайдений дослідниками.

Юні всезнайки поділилися із однокласниками вражаючою інформацією:  90% рослин нашої планети своєму розмноженню, продукуванню, а значить й існуванню зобов’язані бджолам, за що щедро їх віддячують пилком і нектаром, з якого бджоли виробляють мед. Отже, у випадку зникнення бджіл не стане і 90% рослин. А рослини є джерелом кисню, продукції для людей, корму для тварин. Тому за рослинами зникнуть тварини. А людство стикнеться з катастрофічною продовольчою проблемою.

На жаль, вчені спостерігають у різних регіонах світу тенденцію скорочення популяції бджіл. Серед основних причин вимирання бджіл – монокультури і використання пестицидів у сільському господарстві. Тому збереження бджіл є актуальним питанням, і саме молодому поколінню належить вирішувати його.

Для закріплення знань учні складали прислів’я про бджіл та пояснювали значення висловів, порівнювали бджолу з осою та джмелем, з’ясовували, чим відрізняються їх гнізда, розмальовували бджолу-трудівницю.

Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за підтримки VGP Foundation.

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».