Вивчаємо божих комашок у Всесвітній день бджіл

Щорічно 20 травня відзначається Всесвітній день бджоли, який покликаний підвищити поінформованість людей про важливу роль, яку бджоли та інші запилювачі відіграють у збереженні здоров’я людей та планети, а також які причини скорочення їх кількості.

Бджоли відіграють важливу роль у біосфері – запилюють більшу частину квітучих рослин, зокрема плодоовочевих культур, і сприяють збереженню біорізноманіття на планеті.

Саме ознайомленню з медоносною бджолою, особливостями бджолиної сім’ї та причинами скорочення їх чисельності було присвячено заняття, яке відбулося напередодні цієї важливої екологічної дати з учнями 3 класу «Тавор» Ужгородського греко-католицького приватного ліцею «ТеоБенд», яке провела Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та експериментальної роботи КЗПО «ПАДІЮН», експертка ІЕРС.

Діти переглянули мультимедійну презентацію і цікавий відеоролик, завдяки яким вони розширили свої знання про цих унікальних комах. Юних дослідників вразив той факт, що бджоли існують на Землі вже 15 мільйонів років. Підтвердженням цього є бурштин із застиглою всередині комахою, знайдений дослідниками.

Юні всезнайки поділилися із однокласниками вражаючою інформацією:  90% рослин нашої планети своєму розмноженню, продукуванню, а значить й існуванню зобов’язані бджолам, за що щедро їх віддячують пилком і нектаром, з якого бджоли виробляють мед. Отже, у випадку зникнення бджіл не стане і 90% рослин. А рослини є джерелом кисню, продукції для людей, корму для тварин. Тому за рослинами зникнуть тварини. А людство стикнеться з катастрофічною продовольчою проблемою.

На жаль, вчені спостерігають у різних регіонах світу тенденцію скорочення популяції бджіл. Серед основних причин вимирання бджіл – монокультури і використання пестицидів у сільському господарстві. Тому збереження бджіл є актуальним питанням, і саме молодому поколінню належить вирішувати його.

Для закріплення знань учні складали прислів’я про бджіл та пояснювали значення висловів, порівнювали бджолу з осою та джмелем, з’ясовували, чим відрізняються їх гнізда, розмальовували бджолу-трудівницю.

Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за підтримки VGP Foundation.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: