Виставку «Повітряні акробати ночі» представили в Ужгородській загально-освітній школі №15. Вона підготовлена Інститутом еколого-релігійних студій/BAT4MAN (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за сприяння природоохоронної організації Вівара (Vivara). Учні, які вчаться без світла, з великою радістю зустріли виставку. Вона стала для них певним передріздвяним подарунком.
Виставка знайомить з особливостями життя кажанів. Наприклад, учні можуть дізнатися, що роблять рукокрилі взимку. А саме — про особливості їхньої зимової сплячки.
*Зимова спля́чка (гібернація) — період сповільнення життєвих процесів та метаболізму у тварин. Характеризується зниженням температури тіла, уповільненням дихання та всіх процесів метаболізму. Основне фізіологічне призначення сплячки спрямоване на збереження енергії в період несприятливих природних умов (морозів, браку їжі).
Ця переносна виставка розповідає про різні особливості рукокрилих (життєвий цикл, живлення, користь для людини, роль в екосистемах та ін.) школярам всієї Закарпатської області. Адже її представляють у різних освітніх закладах краю. До цього часу виставку показували в місті Берегово, в Громадському центрі «Кожен може допомогти», а також на біологічному факультеті Ужгородського національного університету.
Складається вона з рол-апів, на яких зображені на фото та описані всі важливі особливості життєдіяльності кажанів, причини внесення тварин до Червоної книги України та можливі заходи для збереження цих видів.
Представив виставку учням та педагогам школи експерт IERS, біолог та краєзнавець Михайло Біланич. Школярі дуже цікавились біологічними та екологічними особливостями кажанів. Зокрема, вони дізналися, що існує дуже багато міфів про цих тварин, які шкодять їхній репутації, та довідалися про різновиди кажанів України і Закарпаття. Особливо учнів цікавили найбільші та найменші, найрідкісніші та найпоширеніші види кажанів. Школярі запитували про те, яких можуть бути кольорів різні кажани, на які відстані вони можуть літати тощо. Михайло Біланич давав відповіді на всі ці та на інші запитання. Він зауважив, що учні Ужгородської ЗОШ справді дуже допитливі і їм буде цікаво ознайомитись детальніше з виставкою, де про все це ще раз згадується в тексті.
Щиру подяку від IERS висловлюємо вчительці української мови Ларисі Мамчур-Гецянин за запрошення встановити виставку в школі.
Інформаційна служба ІЕРС