Виставка фото-картин дерев’яних церков авторства Ольги Тимофеєвої

Сьогодні в Резиденції Мукачівських єпископів, в рамках традиційної співпраці Союзу охорони природи Німеччини (NABU) з Міжрелігійним природоохоронним громадянським форумом Східної Європи (IRCEF) відкрилась незвичайна виставка…. Виставка світлин дерев’яних храмів – шедевру карпатської сакральної архітектури. Світлини відібрані з багатої колекції ужгородської поетки, письменниці, викладачки, вправної фотографки, журналістки, екологістки і просто чудової людини Тимофеєвої Ольги Олександрівни.

Ольга Олександрівна, базуючись на багатому досвіді і лише їй притаманному художньому смаку, вибрала з колекції кращі зразки унікальних храмів, органічно вплетених в чудові пейзажі природних ландшафтів Срібної Землі.
Ольга Олександрівна, як християнка, викладачка і член Комісії з питань екології Мукачівської Греко-Католицької єпархії багато зусиль вкладає впоглиблення екологічної освіти дорослих і дітей, християн і всіх людей доброї волі, базуючись на позиціях екологічного вчення Церкви. Невідомо чи є такий дитячий садок в Закарпатті і в Україні, в якому не було б навчально-методичних і художніх видань з формування екологічної компетентності дітей в освітньому закладі і сім”ї, рекомендованих Міністерством освіти України (“Кришталеві джерела”, “Знай, люби,оберігай”, “Скарби рідного краю” та ін.).

Відкриваючи виставку секретар Міжрелігійного природоохоронного громадянського форуму Східної Європи Олександр Бокотей відмітив значний доробок Ольги Олександрівни в справі екологічної освіти і виховання. Апостольський адміністратор МГКЄ Владика Ніл висловив велику вдячність авторці виставки, надав благословіння і запросив продовжувати виставки в такому-ж енергійному і вірному руслі, відкриваючи для вірників прихований скарб – основи християнського екологічного вчення та основних засад формувння відповідальності за себе, за інших і за Землю, які закладаються з дитинства.

Шановна пані Ольга, трохи хвилюючись на початку, щиро розповіла про свій творчий задум, а також поділилась творчими планами на майбутнє, повідала про причини які надихнули її на підготовку унікального зібрання і процитувала деякі вірші зі свого творчого доробку.
Вражені учасники не відпускали Ольгу Олександрівну і просили познайомити їх з наступними творами ще і ще…. Особливий подарунок для Владики авторка зробила у вигляді архіву робочих моментів з уже покійним Владикою Міланом… Всі учасники отримали велике задоволення від побаченого і почутого та висловили подяку Ользі Олександрівні, побажали їй доброго здоров’я, нових чудових розвідок та натхнення у нових звершеннях.
На виставці були присутні багато зацікавлених гостей, які крім естетичної насолоди від побаченого мали можливість познайомитися з унікальним, відомим далеко за межами України виданням «Скарби рідного краю». Упорядниками цього видання є пані Ольга та її син – перспективний і відомий в природоохоронних колах Східної Європи Іван Тимофеєв. Іван є керівником проектів Східної Європи і Центральної Азії в Союзі охорони природи Німеччини (НАБУ) і багато робить для захисту довкілля рідного краю. Він авторитетний експерт-природоохоронець, знавець кількох світових мов і разом з тим скромна, працьовита і відповідальна людина.
Висловлюємо щиру подяку відомій родині Тимофеєвих за такий чудовий дарунок і запрошуємо всіх людей доброї волі познайомитися зі світлинами чудового світу карпатської сакральної архітектури в Резиденції Мукачівських єпископів.

Інформаційна служба Міжрелігійного природоохоронного громадянського форуму Східної Європи (IRCEF)

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: