Про більшість з них відомо вже давно. Уряд Австралії офіційно визнав зникнення 13 ендемічних видів – 12 ссавців і однієї рептилії. Всі ці тварини вимерли після європейської колонізації континенту. Ці зникнення не стали сюрпризом, оскільки відбулися досить давно, але були підтверджені тільки зараз.
З 13 видів тільки два зникли після 1950 року. Останній гладконосий кажан Pipistrellus murrayi зникла в 2009 році, за нею пішов лісової сцинків острова Різдва (Emoia nativitatis), який вимер в 2014 році.
Число вимерлих ссавців в оновленому списку досягло 34, що означає зникнення понад 10% з 320 наземних ссавців, що жили в Австралії в 1788 році. Сюзанна Мілторп з Товариства дикої природи відзначає, що «жодна країна, багата чи бідна, не має» подібної ситуації з вимиранням ссавців. Слідом за Австралією в списку проблемних країн йде Гаїті, де вимерло 9 ссавців.
«Важливо визнати, що втрати сталися, і це нагадування про те, що, якщо ми не будемо керувати видами, що знаходяться під загрозою, кінцевим результатом стане вимирання», – Джон Войнарська, біолог з Університету Чарльза Дарвіна. Підтвердженими вимерлими ссавцями стали: пустельний беттонга або короткомордий кенгуру (Bettongia anhydra), налларборський карликовий беттонга (Bettongia pusilla), гризун (Conilurus capricornensis), велика стрибуча миша (Notomys robustus), грубошерстий бандикут (Perameles bougainville), пустельний бандикут (Perameles eremiana), налларборський бандикут (Perameles papillon), вухата миша (Pseudomys auritus), синьо-сіра миша (Pseudomys glaucus) і сутінкова летюча лисиця (Pteropus brunneus).
За словами Войнарської, майже у всіх випадках найбільш правдоподібним поясненням їх зникнення було хижацтво диких кішок, руйнування місця існування і лісові пожежі.
Войнарська пояснила, що, оскільки в музеях практично немає записів про ці види, реєстрація зникнення часто ґрунтувалася на знаннях, якими поділилися корінні старійшини, які живуть у віддалених частинах країни. Близько 100 ендемічних австралійських видів були внесені урядом або Міжнародним союзом охорони природи в список вимерлих, але Войнарська каже, що реальне число, ймовірно, буде більш ніж в 10 разів більше після підрахунку вимерлих безхребетних.
Джерело: https://www.facebook.com/102370185254375/photos/a.109623931195667/110601174431276/