ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Всеукраїнська науково-практична конференція «Збереження природи і рекреаційно-туристичний розвиток Боржавських полонин в українських Карпатах».

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

10 жовтня 2019 р. у м. Ужгороді Закарпатської області була проведена Перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Збереження природи і рекреаційно-туристичний розвиток Боржавських полонин в українських Карпатах».

Міжнародний природоохоронний та громадянський Форум Східної Європи (а також ГО «Інститут еколого-релігійних студій» та Комісія з екології МГКЄ) взяв співучасть у організації конференції разом з ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (біологічний факультет), коаліційним обєднанням громадських організацій і науковців «Форум екологічного порятунку Закарпаття» та Регіональною асоціацією органів місцевого самоврядування «Закарпаття  – за чисте довкілля».

До участі в Конференції були запрошенені ряд науковців університетів, академічних та інших наукових установ і організацій, а також представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування і їх асоціацій, народні депутати, урядовці, експерти, релігійні та громадські активісти України і зарубіжжя, що працюють у сферах екології та охорони Природи.

Конференція відкриває серію форумів науковців, представників владних структур і органів місцевого самоврядування, представників релігійних організацій, експертів та розробників проектів розвитку територій, екологічної та природоохоронної громадськості України і Закарпаття зокрема.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 72141900_922773471455708_8240540024672616448_n-1.jpg

Науково-практична конференція «Збереження природи і рекреаційно-туристичний розвиток Боржавських полонин в українських Карпатах» складалась з двох пленарних засідань, де заслухано доповіді науковців біологічного факультету УжНУ та інших наукових організацій України та підведення підсумків у форматі круглого столу за участі запрошених посадовців  місцевих рад, представників туристичних організацій, експертів та громадських активістів. Також вже визначені теми наступних науково-практичних конференцій, які стосуватимуться проблем розвитку субрегіону Боржавських полонин.

На конференції було представлено актуальну наступні теми доповідей (в контексті виникаючих ризиків і загроз від проекту вітроелектростанції):
  1. Розвиток природних територій Боржавських полонин в документах стратегічного і просторового планування на міжнародному, національному, регіональному та районному рівнях.
  2. Боржавські полонини як об’єкт національної (регіональної) і міжнародної екологічної мережі.
  3. Узагальнення результатів досліджень рослинного покриву та фауни Боржавських полонин, рекомендації щодо збереження біорізноманіття субрегіону та раціонального природокористування.
  4. Перспективи і пропозиції розширення територій природно-заповідного фонду в субрегіоні Боржавських полонин.
  5. Боржавські полонин і водозбірна мережа водотоків Закарпаття та техногенні загрози від масштабних будівельних робіт на гірському хребті.
  6. Нинішній стан і перспективи та проекти і прогнози розвитку туристично-рекреаційної сфери в субрегіоні Боржавських полонин.
  7. Духовно-етичне та ціннісно-виховне значення Боржавських полонин з позицій міжгенераційної справедливості та принципів сталого розвитку.
  8. Боржавські полонини як об’єкт особливої уваги науковців і економічної громадськості та громад на регіональному, національному та міжнародному рівнях.
  9. Інші актуальні теми (на розсуд учасників)

Також на конференції можна було ознайомитись з цікавою літературою виданою за участі Існтуиту еколого-релігійних студій та інших співорганізаторів, зокрема з отаким буклетом:

Співголови Оргкомітету конференції:
Олександр Бокотей  ГО «Інститут еколого-релігійних студій»
Ярослава Гасинець (біологічний ф-т УжНУ)
Олег Лукша  (ГО «Ноосфера»)
Оксана Станкевич-Волосянчук (ГО «Екосфера»)
Володимир Суран (Асоціація органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля»)

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».