ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ

Метою свята, заснованого Генеральною Асамблеєю ООН 27 вересня 1979 року, є популяризація туризму як рушію генеральної та світової економіки, висвітлення його внеску в охорону навколишнього природного середовища світової спільноти, зміцнення дружніх стосунків між державами. Країни, що ратифікували положення Генеральної Асамблеї ООН про Міжнародний день туризму, зокрема України, відзначають свято проведенням різноманітних фестивалів та цікавих заходів.

Популярність туризму пояснюється дуже просто: туризм – це вигода в усіх напрямках. Він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники в процесі здійснення своєї поїздки, а й дає величезний заряд бадьорості.

Дедалі більшої популярності в Закарпатті набуває природознавчий туризм, який є важливим фактором підняття екологічної свідомості та культури серед співвітчизників. Одним із найактуальніших його напрямків є бердвотчинг – буквально спостереження за птахами.

Birdwatching або орнітологічний туризм — впевнено посідає друге місце у світі за популярністю після пішохідного туризму.

Птахи – найпомітніші, наймобільніші та найяскравіші представники тваринного світу.

За птахами необов’язково ходити в ліс, в гори чи на річку. Чимало з них живе поряд з нами, і за ними легко спостерігати почепивши в себе за вікном годівницю.

Активісти волонтерського центру “Кожен може допомогти” провели майстер-клас “Виготовлення годівничок”.

На занятті показали, як з підручних матеріалів виготовити годівниці різних типів (відкриті, закриті, автоматичні) ;

познайомили з птахами, які охоче відвідують годівниці;

порадили, який корм варта запропонувати пернатим.

Після заняття розмістили декілька годівниць на території графського подвір’я.

Декоративні годівнички виготовлені за участю волонтера Сандри, діти понесли додому. Вони будуть нагадувати їм про пернатих мешканців довкілля і слугуватимуть віконцем у світ захопливого бірдвочінгу.

Захід проведено за участі дітей внутрішньо-переселених осіб у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Александр Бокотей) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Brandenburg, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: