Врятуймо первоцвіти нашого краю!

Щойно з’являються перші сонячні промені, природа поволі пробуджується від зимового сну. Де-не-де з’являються перші провісники весни – ранньовесняні квіти, які не бояться примхливої погоди та прокидаються раніше за всіх – для того, щоб вітати весну і тішити нас своєю красою.

Рослини, які так нелегко виборювали право пестити людей свiжiстю весняного оновлення, раптом опинились у тенетах людської жорстокості та саме з вини людей зазнають бездушного винищення.

Шафран Гейфелів, підсніжник білосніжний, сон великий, білоцвіт весняний, конвалія звичайна, медунка, фіалка запашна, анемона дібровна, проліска дволиста, – це неповний перелік первоцвітів, що зустрічаються в наших краях. Майже всі вони належать до категорії рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість з них занесена до Червоної книги України.

Для того, щоб привернути увагу дітей до проблеми зникнення ранньоквітучих рослин, Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», експертка ІЕРС, провела для учнів Ужгородського греко-католицького приватного ліцею TheoBand еколого-просвітницьке заняття.

Школярі говорили про унікальність та користь первоцвітів, їхні лікувальні властивості, особливу увагу звертали на види, занесені до Червоної книги України. Головною героїнею цього заходу була її величність Квітка, оповита легендами та міфами.

Велику цікавість викликала у дітей дидактична гра «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись». За допомогою карток «Первоцвіти» юні природолюби закріпили знання про найбільш поширені ранньоквітучі рослини.

Оксана Іванівна наголосила, що первоцвітам загрожує небезпека знищення і тільки від людей залежить, чи будуть ці рослини існувати надалі. Після цього учасники заходу охоче продемонстрували, як з допомогою звичайного використаного паперу можна зробити альтернативу живим весняним рослинкам, створивши листівки з квітами своїми руками.

Захід проведено в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation.

Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», експертка ІЕРС.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: