ВООЗ закликала відновлювати економіку лише разом з довкіллям

Пандемія – це нагадування про те, що здоров’я і економіка нероздільні. Про це заявив на пресбрифінгу в Женеві глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебреісус, пише GreenPost.

“Пандемія коронавірусу нагадала міжнародному співтовариству про необхідність активізації зусиль по боротьбі зі зміною клімату”, – повідомив глава ВООЗ.

Гебреісус зазначив, що відновлення економіки повинно відбуватися тільки згідно з “зеленими”, екологічними принципами. Він нагадав, що у травні ВООЗ опублікувала “Маніфест здорового і “зеленого” відновлення економіки”. З тих пір, повідомив глава ВООЗ, 40 мільйонів працівників медицини з 90 країн направили листи лідерам країн “великої двадцятки” із закликом підійти до відновлення після пандемії і карантину саме з таких позицій.

Він також розповів про екологічні заходи, які вже приймають багато країн і міст в умовах пандемії. Так, у столиці Кенії, Найробі, створили додаткові пішохідні та лісопаркові зони. Влада Пакистану надає можливість громадянам, які втратили роботу під час карантину, заробити гроші, висаджуючи дерева.

В Іспанії закрилися 7 з 15 вугільних теплоелектростанцій, а в Португалії до наступного року закриються всі вугільні ТЕС. Париж тим часом незабаром поповнить список так званих “міст 15 хвилин”, де до більшості магазинів, аптек, підприємств сфери послуг та інших місць, які городяни відвідують регулярно, можна буде дістатися менше, ніж за 15 хвилин – на велосипеді або пішки.

У нас усе навпаки. Україна бере курс на вугілля – під час карантину уряд зробив вітчизняне вугілля пріоритетним паливом для українських теплових електростанцій.

Джерело: https://ecoburougcc.org.ua/index.php/ekolohichni-novyny/5423-vooz-zaklykala-vidnovliuvaty-ekonomiku-lyshe-razom-z-dovkilliam

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: