Михайло Хланта належить до тих поетів, які особливо ніжно і чуттєво сприймають природу та вміють про неї так написати, що аж диву даєшся. Така краса слів спонукає читача замислитися, придивитися до довкілля і відчути Божий дотик довкола себе.
«Я дуже люблю природу. Вона надихала мене на творчість з дитинства. А ще вона є для мене очевидним доказом того, що усе навколо нас створив Бог. Творець є найбільшим поетом, художником, скульптором… Я спостерігаю за діяльністю Інституту еколого-релігійних студій і тішуся тим, що є такі люди. Їхня турбота про природу як Божий дар заслуговує найвищої похвали», – вважає Михайло Хланта.
«Поезія має важливий освітньо-виховний процес. Її легко інтегрувати у екологічні заходи. Дуже приємно, що маємо зараз авторів, які вміють добре писати про природу і відповідальне ставлення до неї. Одним з них якраз є Михайло Хланта», – каже директор Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей.
«Подих гір», «Карпати – понад Еверест», «Колоздрики в пучку», «Тіні заховані в Сонці» – це книги Михайла Хланти. Вже самі назви привертають увагу.
Перша збірка «Подих гір» побачила світ у 2003 році. З кожним роком творча майстерність поета удосконалювалась. Друга книга «Карпати – понад Еверест» видана у 2007 році. В назві передано не лише зміст книжки, але й особисте ставлення поета до рідних гір, адже Михайло Петрович народився і виріс у Колочаві. Цей населений пункт, що овіяний численними переказами про опришка Шугая, оточений високими горами, лісами і полонинами, не міг не вплинути на творчість Хланти.
«Колоздрики в пучку» – таку назву отримала третя збірка Михайла Хланти, яка побачила світ у 2012 році. Колоздрики – з місцевого діалекту це підсніжники. До книги увійшли твори, які народились в самій глибині серця поета і проціджені крізь щирість почуттів і любові до природи. У цьому виданні багато хто впізнав себе, своїх знайомих, черпав нові враження, життєву мудрість, добрі поради.
У 2019 році ми отримали в подарунок від поета вже четверту книгу «Тіні заховані в Сонці». Вчитуючись в ці поезії, відчувається пульс поета, який б’ється у ритмі сучасності. Тонкою ниткою у творах тягнуться емоції з дитинства і юних років життя, а частину поезії сміло можна віднести до пейзажної лірики. Бажаємо поету творчого натхнення і нових цікавих поезій про творіння – природу.
На фото поет Михайло Хланта з Колочави Хустського району;
Хрест, що височить над Колочавою (фото на початку статті), встановлений на вершині мальовничої гори Стримба.
Інформаційна служба ІЕРС