«…вона є для мене очевидним доказом того, що усе навколо нас створив Бог»

Михайло Хланта належить до тих поетів, які особливо ніжно і чуттєво сприймають природу та вміють про неї так написати, що аж  диву даєшся. Така краса слів спонукає читача замислитися, придивитися до довкілля і відчути Божий дотик довкола себе.

«Я дуже люблю природу. Вона надихала мене на творчість з дитинства. А ще вона є для мене очевидним доказом того, що усе навколо нас створив Бог. Творець є найбільшим поетом, художником, скульптором… Я спостерігаю за діяльністю Інституту еколого-релігійних студій і тішуся тим, що є такі люди. Їхня турбота про природу як Божий дар заслуговує найвищої похвали», – вважає Михайло Хланта.

«Поезія має важливий освітньо-виховний процес. Її легко інтегрувати у екологічні заходи. Дуже приємно, що маємо зараз авторів, які вміють добре писати про природу і відповідальне ставлення до неї. Одним з них якраз є Михайло Хланта», – каже директор Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей.

«Подих гір», «Карпати – понад Еверест», «Колоздрики в пучку», «Тіні заховані в Сонці» – це книги Михайла Хланти. Вже самі назви привертають увагу.

Перша збірка «Подих гір» побачила світ у 2003 році. З кожним роком творча майстерність поета удосконалювалась. Друга книга «Карпати – понад Еверест» видана у 2007 році. В назві передано не лише зміст книжки, але й особисте ставлення поета до рідних гір, адже Михайло Петрович народився і виріс у Колочаві. Цей населений пункт, що овіяний численними переказами про опришка Шугая, оточений високими горами, лісами і полонинами, не міг не вплинути на творчість Хланти.

«Колоздрики в пучку» – таку назву отримала третя збірка Михайла Хланти, яка побачила світ у 2012 році. Колоздрики – з місцевого діалекту це підсніжники. До книги увійшли твори, які народились в самій глибині серця поета і проціджені крізь щирість почуттів і любові до природи. У цьому виданні багато хто впізнав себе, своїх знайомих, черпав нові враження, життєву мудрість, добрі поради.

У 2019 році ми отримали в подарунок від поета вже четверту книгу «Тіні заховані в Сонці». Вчитуючись в ці поезії, відчувається пульс поета, який б’ється у ритмі сучасності. Тонкою ниткою у творах тягнуться емоції з дитинства і юних років життя, а частину поезії сміло можна віднести до пейзажної лірики. Бажаємо поету творчого натхнення і нових цікавих поезій про творіння – природу.

На фото поет Михайло Хланта з Колочави Хустського району;

Хрест, що височить над Колочавою (фото на початку статті), встановлений на вершині мальовничої гори Стримба.

         Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: