Вільний політ птаха у чистому небі – це видовище, за яким завжди спостерігаємо зі захопленням. А якщо це рідкісний великий представник пернатих, то враження переповнюються емоціями. Мить від цього видовища передаємо й нашим читачам за посередництва короткого відео, що нижче. А молодь, яка взяла участь у нашому еколого-освітньому заході, мала нагоду безпосередньо спостерігати за дивовижною природою національного природного парку “Синевир”. Програма відбулася просто неба, біля Синевирського озера.
Відео за посиланням: https://www.facebook.com/IERS.org.ua/videos/385907770360393

Цей природний об’єкт з давніх часів облюбували різні види птахів. Місцевість приваблива для них щедрою кормовою базою, наявністю достатньої кількості води і густого лісу. Так, навесні тут відбувається шлюбний період у ропух звичайних. У той час їх дуже багато, на кожному кроці. Ці істоти не є рідкісними, але відіграють неабияку важливу роль для існування пернатих, які живляться ропухами.
Позаздрять птахам й рибалки. У Синевирському озері заборонено ловити риб, але є виняток. Це можуть робити у необмеженій кількості пернаті, особливо перелітні, які тут зупиняються, щоб поживитися і набрати сил для подальшої далекої подорожі. Молодь дізналася багато цікавого про Синевирське озеро і птахів, що тут мешкають. Діти охоче відгукнулися на заклик організаторів берегти природу, яку Творець подарував нам.
Інститут еколого-релігійних студій висловлює щиру вдячність отцю Михайлу з села Хмільник (Закарпатська область) за сприяння у проведенні еколого-освітньої програми.
Тож нехай вільний політ птаха на околиці Синевира стане символом скорого такого бажаного для України миру! А як називається птах, якого ми зафіксували на відео? Це домашнє завдання для наших читачів. Відповіді чекаємо у коментарях.
Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).