ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Відзначення Всесвітнього Дня мігруючих птахів

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Головна мета цієї дати – розповсюдити серед широких ланок громадськості інформацію про необхідність охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Всесвітній день мігруючих птахів проходить під егідою Конвенції по мігруючих видах (КМВ) і Африкансько-Азіатського угоди по мігруючих птахах (АЕВА).

Ці обидві міжнародні угоди є частиною Екологічної програми ООН (ЮНЕП). З 2018 року відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів мають організовуватися двічі на рік, у другу суботу травня та жовтня і, крім того, протягом року, коли мігруючі види птахів присутні у певній місцевості. Щорічно приблизно 5 мільярдів суходільних птахів мігрує з Європи до Азії і Африки. Ще більше мігрує птахів у інших частинах світу. А один з найдовших перельотів без зупинки здійснюють грицики малі з Аляски. Тільки уявіть, його довжина близько 7 тисяч кілометрів!

Під час довгої подорожі дуже важливо забезпечити птахам місця для безпечного відпочинку та годівлі. На жаль, таких місць стає дедалі менше, тому міграційні маршрути стають складнішими, і частина птахів просто не можуть їх подолати. При цьому птахи відіграють важливу роль у природі та житті людини. В природних умовах існують складні взаємозв’язки між птахами й рослинами, з одного боку, та між птахами й іншими тваринами — з іншого. Завдяки діяльності мігруючих птахів підтримується баланс екосистеми в цілому.

Міграція птахів є одним з індикаторів біорізноманіття, здоров’я екосистеми, змін клімату. І тільки спільні зусилля держави, вчених, працівників природоохоронних організацій, юних натуралістів, всіх любителів природи дозволять зберегти довкілля.

В межах акції в цей день група на чолі з орнітологом Леонідом Покритюком – експертом Інституту еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей), який діє у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundeswert) відвідали орнітологічний заказник місцевого значення „Товар” (площа 49,9 га) та гідрологічний заказник місцевого значення „Дідівський Міц” (площа 15,4 га). Обидва утворені рішенням Закарпатської обласної ради в 2002 р., з метою охорони ділянки долини річки Дідівський Міц, в якій збереглося єдине в Закарпатті низинне болото доволі значної площі. Болото значною мірою трансформоване внаслідок проведеної тут меліорації. Має важливе значення для збереження водно-болотної орнітофауни, тут зустрічаються такі види птахів, як біла (Ardea alba), сіра (Ardea cinerea) та руда чаплі  (Ardea purpurea), колпиця (Platalea leucorodia), крижень (Anas platyrhynchos), сіра качка (Anas strepera), чирянка велика (Spatula querquedula) , білоока чернь (Aythya nyroca), кілька видів куликів тощо, а також низка рідкісних видів рослин. Назбирали дарів природи – плоди шипшини, терену та глоду.

Окрім усього група побувала у с. Дейда (Дідово), де відвідали реформатську церкву та Леонід Покритюк провірив встановлену раніше гніздову скриньку для сипухи і ознайомив учасників акції з проведеними раніше заходами з охорони цього раритетного виду нічних хижих птахів.

Захід відбувся за участі дітей внутрішньо переміщених осіб. Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».