За сприянням Світлани Чирибан, у волонтерів була нагода приймати гостей – учнів Берегівської гімназії “Опре Рома”.
Експерт Інституту еколого-релігійних студій Леонід Покритюк провів для школярів пізнавальну екскурсію, познайомив з пернатими і хвостатими мешканцями графського двору, продемонтсрував готель для ластівок, гніздо для лелек, годівниці для птахів.
У волонтерському центрі утримують пару джунгарьстких хом’ячків, рідкісних мишок, та декоративних щурів.
Також розводять мучного хрущака та екзотичного зоофобуса, для вигодовування птахів центру.
Лелеки Джонсон та Байді – окраса волонтерського центру. Біля них завжди гамірно: багато охочих побачити та почастувати їх.
Красень сокіл чеглок (підсоколик великий) знаходиться на реабілітації. Після травми крила відновлює здатність літати. Також його готують до випуску в природу, тому намагаються обмежити контакт людей з птахом, щоб уникнути привикання до людей.

Грак, який потрапив до волонтерів, у дорослому віці, тримається насторожено і його можна виманити з укриття лише за допомогою ласощів – шматочку сиру.
Улюбленець прихильників Гаррі Поттера, хатній сич, дозволив розгледіти себе зблизька. Він часто є гостем на творчих заняттях : малюванні, майстер-класах по виготовленню цікавинок з фетру, майструванні пташиних хаток; тому, напевно, звик до галасу дітвори.
Пан Леонід знайомив присутніх з птахами, що охоче селяться в дуплянках, яких вимог потрібно дотримуватись під час виготовлення пташиних помешкань – від розміру льотка та типу конструкції, від місця розміщення та висоти залежать, які птахи там можуть поселятися.
За участі волонтера та майстра-умільця Олександра (лікаря за фахом, тимчасового переселенця з Харкова), було проведено майстер-клас “Домівка для птахів”.

Під керівництвом Олександра діти виготовили синичник, який почепили на старій черешні на території Графського маєтку Бетленів.
Також діткам випала унікальна можливість – відвідати унікальний музей – Музей Берегівщини що знаходиться на території «Графського двору» за адресою місто Берегове, вул. Бетлена, 1.


Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).
Інформаційна служба ІЕРС