ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Відкриття виставки «Жива природа гір»

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Білосніжні взимку, зелені  літом і   жовто-червоні восени – гори заворожують нас своєю красою. Вони надихають, мотивують до дій та заряджають енергією. В гори ми йдемо за натхненням, цікавими враженнями, вдихнути ковток  свіжого повітря і просто насолодитися краєвидами. Вони мають навіть своє свято, яке любителі гір відзначають щорічно 11 грудня.

У Краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького відбулося урочисте відкриття виставки малюнків «Жива природа гір». Її підготували експерти Інституту еколого-релігійних студій Руслана Джахман та Михайло Біланич до Міжнародного дня гір, який відзначатиме весь світ 11 грудня.

На виставці представлені найкращі роботи учасників дитячого еколого-патріотичного конкурсу «Рятуймо природу в дні війни», що проходив за співпраці ЗОЕНЦ з IRCEF та NABU. Малюнки присвячені біорізноманіттю Українських Карпат. На них юннати еколого-натуралістичного центру зобразили унікальні види тварин і рослин, які можна побачити в гірських районах області. У такий спосіб учні намагалися привернути увагу суспільства до природи свого регіону.

Відкриття виставки розпочалося з розповіді старшого наукового співробітника сектору природи відділу історії та краєзнавства Олени Бучмей про історію та значення Міжнародного дня гір. Зокрема, гості дізналися, що свято було проголошене 57-ю Генеральною Асамблеєю ООН і відзначається з 2003 року. Воно має на меті привернути увагу до проблем розвитку гірських районів планети.

Захід продовжився в інших залах музею, де гостям розповіли цікаві факти про природу Закарпаття. Відвідувачі переглянули зразки корисних копалин, флори та фауни області. Впродовж екскурсії педагоги запитували в учнів вивчений раніше матеріал. Школярі залишилися враженими подією та почули багато нової інформації про рідний край.

Подія відбулася в рамках співпраці Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe (IRCEF) (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Інформаційна служба IRCEF

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».