Відкриття виставки «Жива природа гір»

Білосніжні взимку, зелені  літом і   жовто-червоні восени – гори заворожують нас своєю красою. Вони надихають, мотивують до дій та заряджають енергією. В гори ми йдемо за натхненням, цікавими враженнями, вдихнути ковток  свіжого повітря і просто насолодитися краєвидами. Вони мають навіть своє свято, яке любителі гір відзначають щорічно 11 грудня.

У Краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького відбулося урочисте відкриття виставки малюнків «Жива природа гір». Її підготували експерти Інституту еколого-релігійних студій Руслана Джахман та Михайло Біланич до Міжнародного дня гір, який відзначатиме весь світ 11 грудня.

На виставці представлені найкращі роботи учасників дитячого еколого-патріотичного конкурсу «Рятуймо природу в дні війни», що проходив за співпраці ЗОЕНЦ з IRCEF та NABU. Малюнки присвячені біорізноманіттю Українських Карпат. На них юннати еколого-натуралістичного центру зобразили унікальні види тварин і рослин, які можна побачити в гірських районах області. У такий спосіб учні намагалися привернути увагу суспільства до природи свого регіону.

Відкриття виставки розпочалося з розповіді старшого наукового співробітника сектору природи відділу історії та краєзнавства Олени Бучмей про історію та значення Міжнародного дня гір. Зокрема, гості дізналися, що свято було проголошене 57-ю Генеральною Асамблеєю ООН і відзначається з 2003 року. Воно має на меті привернути увагу до проблем розвитку гірських районів планети.

Захід продовжився в інших залах музею, де гостям розповіли цікаві факти про природу Закарпаття. Відвідувачі переглянули зразки корисних копалин, флори та фауни області. Впродовж екскурсії педагоги запитували в учнів вивчений раніше матеріал. Школярі залишилися враженими подією та почули багато нової інформації про рідний край.

Подія відбулася в рамках співпраці Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe (IRCEF) (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Інформаційна служба IRCEF

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: