Деканальний молодіжний велопробіг на захист довкілля, організований ГО «Інститут еколого-релігійних студій» та Верхньоверховинським деканатом в особі отців Олександра Пантлика, Віталія Буркала, Івана Мошкола та Андрія Копича відбувся 08 липня на Міжгірщині. Понад 60 школярів з с.Пилипець, Студене, Потік, Тюшка подолали на велосипедах відстань в понад 40 км.
Дитячий велопробіг такого типу в цьому регіоні відбувається щорічно, щоб привернути увагу людей екологічних питань краю, а саме:
- вирубування лісів,
- засмічення природи та
- активного джипінгу на полонинах та інших екологічних проблем гірських районів Закарпаття.
Велопробіг стартував о 9 ранку в с.Пилипець та завершився в післяобідню пору біля природного гейзеру в с.Вучкове. Також брали участь діти та молодь з сіл Тюшка (з парохом о. Іваном Мошколою) та Нижній і Середній Струдений (парох о. Анрій Копич).
Дітки виявили витримку та показали себе справжніми спортсменами, подолавши немалу відстань під палючим сонцем в доброму настрої і темпі.
На численних зупинках по ходу велоподорожі організатори заходу спілкувалися з дітками на тему правильного поводження з відходами. А в Парафії преображення ГНІХ смт. Міжгіря (Грабовець) молоді велосипедисти мали можливість відвідати Службу Божу, організовану для них Верхньоверховинським деканатом, та послухати натхненну екопроповідь від о.Олександра Пантлика.
Опісля чого на всіх юних спортсменів та їхніх супроводжуючих чекав смачний стіл, організований о.Іваном та Мар’яною Голінка та їхньою парафією. За що їм щира подяка!
Фото: Зупинка біля зарослів гігантського борщівника сосновського, який є небезпечною отруйною рослиною та інвазивним видом (що створює екологічну проблему для звичної рослинності Закарпаття). На цьому місці планують побудувати музей ім. Августина Волошина, оскільки він народився саме в цьому селі – Келечині

Звісно, в такій довгій подорожі не обійшлось і без маленьких пригод, але, врешті-решт, все завершилось добре і учасники щасливо добрались до своєї цілі – місця природного гейзеру біля с. Вучкове, де їх чекала ще творча робота в групах в супроводі о.Віталія Буркало, відповідального за молодь Верхньоверховинського деканату.
Дорогою до вучківського гейзера молодь мала змогу побачити пам’ятник Бджолі.
На завершення – смачний ароматний плов, приготований на вогні дружиною о.Олександра Пантлика – п. Ярославою. Що стало чудовим завершенням такого плідного дня!
Даний захід був проведений в рамках екоактивностей проекту «Церкви та громадські організації для екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (НАБУ) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (АА) (координатор проекту Іван Тимофеєв).
Дякуємо всім співорганізаторам та учасникам велопробігу 2021 і до нових зустрічей!
Інформаційна служба ІЕРС
Більше фото можна побачити тут: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2102680213228408&id=100004593498416