Ватикан закликає приєднатися до відзначення «Пори створіння»

Черговий етап екуменічної ініціативи припадає в рік, присвячений п’ятиріччю енцикліки «Laudato si’», увійшовши до програми його відзначень.

Щороку, з ініціативи різних християнських Церков, відзначається «Пора створіння» – період молитов у наміренні збереження створеного світу. Константинопольським Патріархом Димитрієм І у 1989 році був започаткований День молитви за створіння, що відзначається 1 вересня, початок церковного року у візантійській традиції. З часом, ця ініціатива, до якої долучилися представники інших християнських конфесій, переросла в місяць молитви за створіння, що завершується 4 жовтня – в день літургійного спомину в Католицькій Церкві святого Франциска з Ассізі. До ініціативи також приєдналася Апостольська Столиця.

Цьогоріч «Пора створіння» збігається із проголошеним ватиканською Дикастерією служіння цілісному розвиткові людини Спеціальним Роком «Laudato si’» – енцикліки на тему дбання про спільний дім, яку Папа Франциск підписав 24 травня 2015 року. На початку цього особливого року Секретар згаданого ватиканського відомства написав листа, запрошуючи до участі в екуменічній ініціативі, включеній до програми відзначень. В ньому читаємо: «Заохочуємо Божий люд пришвидшити свої кроки до нових шляхів для Церкви на користь цілісної екології, вже тепер плануючи діяльність на “Пору створіння”».

Відповісти на волання Землі та бідних

Дикастерія служіння цілісному розвиткові людини, посилаючись на минулорічні слова Папи Франциска, якими той підтримав ініціативу, нагадує, що «Пора створіння» є «періодом наполегливіших молитов й інтенсивніших дій на користь спільного дому», призначеним для того, щоб «наново призвичаїтися молитись», щоб «замислитися над нашими стилями життя» та «взятися за пророчі дії, приймаючи сміливі рішення». Серед пропонованих заходів – «спеціальна Свята Меса чи піше паломництво, дбання про сталість чи мобілізація на користь того, щоби почути волання як планети, так і вбогих».

Відповідь на цей заклик, як зазначається в листі, є особливо нагальним і необхідним у цей період пандемії, яка, за словами Папи Франциска, «показує нам, що лише разом і беручи на себе тягар найслабших, можемо здолати глобальні виклики». «Усвідомлюємо, що ми повинні дедалі більше зростати в солідарності та піклуватися одні про одних», – наголошує автор звернення, закликаючи єпископів і церковні інституції допомагати вірним утверджувати усвідомленість того, що «покликання бути сторожами Божого діла становить суттєву частину чеснотливого життя», а не щось факультативне чи другорядне в християнському житті.

Джерело: https://ecoburougcc.org.ua/index.php/ekolohichni-novyny/5243-vatykan-zaklykaie-pryiednatysia-do-vidznachennia-pory-stvorinnia

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: