В Ужгородському замку відбувся екоквест до Дня біорізноманіття

Фахівці Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького організували для ужгородських школярів пізнавальний екоквест «Флора й фауна замкового парку». Захід присвятили Міжнародному дню біорізноманіття, який відзначається у світі 22 травня.

Учні Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 в п’яти різних локаціях виконували завдання про птахів та рослини, що можна побачити в Ужгородському замку. Четвертокласники досліджували бібліотеку, замкову гору, внутрішній дворик, кабінет сектору природу та головне подвір’я. Кожна зупинка мала тематичну назву, відповідно до змісту завдання:

  1. Впізнай дерево за шишкою
  2. Цікава вікторина
  3. Прислів’я
  4. Птахи Ужгородського замку
  5. Первоцвіти

Старша наукова співробітниця музею Руслана Джахман, яка підготувала квест,вигадала природничі назви для команд, щоб більше зацікавити малечу, та розповіла їм правила гри. Впродовж змагання школярі впізнавали хвойні дерева за шишками, відповідали на запитання про представників флори і фауни Ужгородського замку, шукали помилкові назви пернатих на картинках, пригадували прислів’я про птахів і встановлювали відповідності між зображеннями первоцвітів та їхніми назвами в дидактичній грі «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись».

Найважчими завданнями учасники назвали визначення найменувань первоцвітів і впізнання дерев за шишками. Зокрема, завідувач сектору природи Михайло Біланич відзначив, що з його завданням про хвойні дерева повністю впоралася лише одна команда.

Попри те, що всі учні припускалися помилок, вони залишилися задоволеними участю у квесті. Школярі розповіли, що дізналися багато нового про птахів, про рослини та про сам Ужгородський замок, який усім класом відвідали вперше. Насамкінець усі отримали солодкі подарунки.

Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за підтримки VGP Foundation.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: