В Угорщині Тису перекривають спецтехнікою, щоб зупинити тонни сміття з України (фото)  

Основне сміття –  пляшки з-під української горілки, мінеральної води, пива

усі фото з сайту sudohodstvo.org
Вантажними баржами і спецтехнікою угорці намагаються зупинити  пластиковий непотріб, який пливе з України.
Угорці працюють цілодобово, збираючи десятки тонн українського сміття з Тиси і вздовж її берегів. Те, що не вдається зловити технікою, збирають руками волонтери,  пише sudohodstvo.org.
«Бачите, ці два мішки – результат десятихвилинної роботи», – каже волонтер Норберт Колесар. Щоб приєднатися до прибирання Тиси, Норберт подолав майже 200 кілометрів. Волонтерам не платять. Тільки видають дощовики, рукавички, взуття та мішки.
Основне сміття –  пляшки з під української горілки, мінеральної води, пива. Усе це принесла Тиса.

До найближчого українського міста Берегово – лише 30 кілометрів. До збирання сміття приєдналися  і закарпатці. Бейло Франц – з Рахова Закарпатської області, де він намагається привчити місцевих сортувати сміття. «У Рахівському районі тільки одна звалище є – це в Рахові. Все, більше немає ніде. І все кидають в річку сміття, тому що його нікуди дівати», – каже екоактивіст.
«Все це приноситься плином з України та Румунії. Кожну хвилину – до півсотні пластикових пляшок пливе по поверхні Тиси», – говорить директор водного господарства господарсва Верхньої Тиси регіону Саболч-Сатмар-Берег Янош Оноду.

За пів дня зібрали тонну відходів. І це тільки те, що зібрали вручну. Скло і метал поміщають окремо. З пластиком – трохи більше клопоту.  «Ми відкручуємо кришки від пляшки, тому що це різний вид пластику. Сортуємо ще й за кольорами», – пояснює волонтер Іштван. Відсортований пластик відразу пускають під прес, щоб доставити на сміттєпереробні заводи.
Кілька років тому угорці попросили відшкодувати витрати на прибирання – тоді нарахували 35 тисяч євро, але в Україні не існує правового механізму сплати таких робіт. Тому в Угорщині сподіваються на більш свідоме ставлення українців до природи.

Джерело:https://eicua.blogspot.com/2020/03/the-tisza-2020.html?spref=fb&fbclid=IwAR20-IKiYjy4UpB38lb2UZLjAzi1u2jtQHj4O9EdkLJvRysjVDGSfa2GBPI

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: