Ужгород взяв участь у Великому зимовому обліку птахів

Великий зимовий облік птахів є наймасовішим заходом з вивчення птахів у всьому світі. Щороку він проводиться протягом тижня наприкінці січня. Спостереження за птахами, або бьордвочінг – справа захоплива та пізнавальна. Особливо зручно спостерігати за птахами взимку, коли листя з дерев опало, а пташки активно займаються пошуком їжі.

Традиційно наприкінці січня юннати ЗОЕНЦ беруть участь у Великому зимовому обліку птахів (Christmas Bird Count), який ще називають Різдвяним. Звичай обліковувати птахів народився 1900 року в США, коли редактор орнітологічного журналу Bird-Lore Френк Чепмен запропонував новий спосіб Різдвяного полювання – з біноклем в руках замість зброї.

Головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками.

Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, Великий зимовий облік птахів дуже популярний серед дітей і дорослих. Спостерігати за птахами можна у дворі свого будинку, в саду, на шкільному подвір’ї, у міському парку – у межах населеного пункту.

Юннати проводили спостереження на Чорних озерах та на території дендропарку екоцентру. Під час екскурсії вдалося помітити такі види птахів:

  • горлиця садова Streptopelia decaocto;
  • голуб сизий Columba livia;
  • сорока Pica pica;
  • грак Corvus frugilegus;
  • ворона сіра Corvus cornix;
  • синиця велика Parus major;
  • лисуха Fulica atra;
  • горобці польовий та хатній Passer montanus.

Також юннати перевірили стан годівничок на території екоцентру. Діти обговорювали, як підгодовують взимку пташок біля своїх осель і які птахи прилітають до годівничок.

Під час екскурсії учасники заходу переконалися, що потрібно охороняти наших пернатих друзів. Якщо ми підгодуємо їх взимку, вони віддячать нам навесні і влітку, рятуючи від комах-шкідників наші зелені насадження, радуючи нас своїм різноманітним мелодійним співом.

Експертка ІЕРС Ольга Величканич провела захід у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Olexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба IERS

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: