Ліс – це священне середовище, яке підтримує життя численних видів живих істот і відіграє важливу роль у житті людей. Більшу частину території національного природного парку «Синевир» займають саме ліси. Є серед них особливо цінні ділянки – природні ліси, що зростають на площі понад 12 тис. га., а також праліси площею 2865 га. Останні віднесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Праліси національного парку «Синевир» – це унікальна екосистема, яка не зазнала втручання людини. Аналогічних ділянок у світі залишилося дуже мало. Сьогодні так важливо зберегти їх. Про це, а також про дивовижний світ лісу розповіли молоді працівники національного природного парку «Синевир».
У еколого-освітньому заході взяли участь 22 вихованців туристичного клубу «Вогнище», що вже майже 50 років успішно функціонує у місті Куликівка, що на Чернігівщині, і вважається одним з кращих в Україні серед подібних закладів. Молодь не вперше в Карпатах. Але кожного разу юні мандрівники і дослідники гір раді зустрічі з фахівцями національного парку, які готові поділитися цікавою інформацією про ліс і його життя.
Основна мета заходу – розширити знання учнів про природу, її роль у житті людей, привернути увагу до екологічних проблем сучасності та можливих шляхів їх вирішення. Уроки у лісі – чудовий спосіб наблизити молодь до природи, її краси як однієї з мотиваційних складових бережливого ставлення до довкілля.
Захід відбувся в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation