Унікальне видання, аналогів якому в Україні ще не було. Саме так можна охарактеризувати книгу «Церква в національному парку», яка видана Інститутом еколого-релігійних студій під загальною редакцією Олександра Бокотея.
Це методичні рекомендації, які стануть в нагоді для співпраці Церков і національних природних парків Карпат та інших територій. 12 розділів видання у зручній формі і послідовному викладі знайомлять з реальними кроками взаємодії двох впливових суб’єктів суспільства. Передумовою співпраці є спільні інтереси і завданнях щодо охорони та збереження природи, яка є Божим творінням. У виданні подано тексти, що обґрунтовують для Церкви доцільність такої співпраці й можливі її форми, опираючись на Біблію, досвід святих і вчення Церков.
Автори книги, експерти Інституту еколого-релігійних студій Юрій Бабічин і Михайло Біланич вважають, що важливим етапом такої співпраці є системна робота з молоддю. Для організації еколого-освітніх заходів запропоновано низку вправ. Вони допоможуть дати прості відповіді на часом складні питання та сприятимуть формуванню екологічного світогляду, любові до Творця і його творіння.
«Ми вже активно поширюємо методичні рекомендації «Церква в національному парку». Відчуваємо великий інтерес з боку релігійних діячів і природоохоронців. Впевнений, що розроблені нами матеріали стануть у пригоді вчителям християнської етики, катехитам, природоохоронцям, екологістам і всім людям доброї волі для спільного застосування в еколого-освітній і практичній роботі задля формування відповідального ставлення людей до природи», – каже директор Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей, під керівництвом якого готувалися методичні рекомендації.
Книга насичена конкретними дієвими порадами, тематичними цитатами з Біблії про відповідальне ставлення до довкілля, різноманітними формами та прийомами роботи з різними цільовими аудиторіями. «Церква в національному парку» – зручний посібник, написаний зрозумілою мовою, без зайвих конструкцій – усе зроблено так, щоб максимально спростити і допомогти зацікавленим особам проводити ефективні еколого-релігійні освітньо-виховні заходи.
Методичні рекомендації схвалено до друку рішенням кафедри екології хімічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та науково-технічною радою національного природного парку «Синевир».
Методичні рекомендації видано в рамках проєкту «Церкви та НУО разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП «Синевир» у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (АА)
Інформаційна служба ІЕРС