У WWF закликають екоінспекцію терміново зайнятися проблемами забруднення річок і водойм в Україні

На думку експерта, крім іншого в українців не розвинена культура екологічної поведінки.

Українська екологічна інспекція має займатися питаннями дотримання законодавства про водоймах, яке повинно працювати за європейським зразком.

Тільки в цьому випадку ситуація з водоймами в Україні може покращитися, повідомляє в матеріалі керівник практики «Вода» всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund for Nature – WWF) Ольга Денищик. Так, експерти відзначають, що в Україні з ряду причин забруднені річки.

«Якщо говоримо про Закарпаття, наприклад, басейн Тиси, дуже красивої важливої річки, там проблемою є непрацюючі очисні споруди, зокрема ті, які були зруйновані під час повені 1998 року», – пише експерт.

Крім того, в українців не розвинена культура екологічної поведінки.

«Ще не закріпилося розуміння, що пластикові пляшки не можна кидати у воду. Угорці щороку ловлять в Тисі велику кількість пластикових пляшок, які прибули з України. За європейським законодавством, вони не можуть їх пропустити далі в Дунай. За це щороку Україна отримує чек від Угорщини. Це ганьба», – говорить Денищик.

Крім того, через слабку екологічну політику щодо водойм, в Україні порушується природний баланс проживання риб.

Важко досліджувати кількість риб у водоймах…коштів на державні дослідження практично немає. Товстолобик і білий амур, яких купують на ринках, не є українською рибою. Це риби, яких штучно запускають в річки, щоб вони росли, а потім – щоб їх виловили, пишуть автори.
«Цю практику треба міняти. Не можна в природні водойми запускати види, які не є природними для цієї території. Необхідна програма з відновлення місць, де риба може нереститися природно», – йдеться в матеріалі.

Джерело: https://www.unian.ua/ecology/u-wwf-zaklikayut-ekoinspekciyu-terminovo-zaynyatisya-problemami-zabrudnennya-richok-i-vodoym-v-ukrajini-10996805.html

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: