У Мукачеві обговорили з громадськістю будівництво сміттєпереробного заводу (ФОТО)

Також обговорили зведення дата-центру. Їх планують збудувати за підтримки закордонного інвестора у промисловій зоні на околиці міста.

За підтримки закордонних інвесторів у Мукачеві хочуть звести «Екотехпарк», аналогів якому немає в Україні. Ініціаторами потужного інвестиційного проєкту є ТОВ «Євро Континет», на приватній території якого й планується звести об’єкти.

Земельна ділянка площею близько 3 га знаходиться у промисловій зоні на околиці міста по вулиці Крилова й розташована за більше, ніж 500 метрів від житлових  забудов.

Проєкт реалізовуватимуть за фінансової підтримки німецьких партнерів «INSIL Deutschland UG» та «Incrematec». Його вартість становить понад 75 млн. євро.

Чи екологічно безпечним є будівництво заводу, як він функціонувати і що це дасть для місцевої  громади, –  сьогодні жителі Мукачівської територіальної громади разом з місцевою владою та ініціаторами проєкту обговорили в Центрі громадськості та національних культур.

За словами представника компанії «INSIL Deutschland UG» Олександра Приходька, сміття не спалюватимуть, а перероблятимуть методом замкнутого циклу – технологія переробки сертифікована в Європі й безпечна для екології. За рік на заводі зможуть  переробляти до 100 000 тонн сміття, з якого вироблятимуть тепло та енергію. У виробництві застосовуватимуть сучасні німецькі технології переробки, за годину вироблятимуть до 15 МВт електроенергії та до 24 МВт теплової енергії.

За словами Мукачівського міського голови Андрія Балоги, найперше це вирішить одну з найбільших екологічних проблем – накопичення твердих побутових відходів.  З кожним роком запаси місцевого полігону вичерпуються, за рахунок переробки сміття очистити діюче сміттєзвалище зможуть протягом 5 років. Крім того, це ще й економія грошей місцевого бюджету на рекультивації полігону. По друге,  будівництво потужного дата-центру – одного з найбільших у Східній Європі, це залучення потужних інвестицій у розвиток Мукачівської територіальної громади,   створення сприятливого бізнес-клімату та  розвиток централізованого розподілу  енергетичних ресурсів. За словами директора ТОВ «Євро Континент»,  щороку до місцевого бюджету надходитиме близько 4 млн. євро.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: