У Карпатах масово зацвіли квіти, які перебувають на межі зникнення

Квіти на межі зникнення / Фото Facebook/Vasyl Fitsak

Якщо навесні кореневище залишається без наземної частини, рослина гине. Ось чому не слід зривати її на букети. У Карпатах масово зацвіла анемона нарцисоквітна. Вид занесений до Червоної книги України. Про це повідомив у Facebook начальник Явірницького пошуково-рятувального відділення управління ДСНС в області Василь Фіцак. «Гриняви. Цвіте анемона нарцисоквітна. Вид занесений до ЧКУ. Вперше вдалось бачити масове цвітіння. Краса неймовірна», – зазначив Василь Фіцак.

Анемона занесена до Червоної книги / Фото Facebook/Vasyl Fitsak
Анемона занесена до Червоної книги / Фото Facebook/Vasyl Fitsak

Анемона гайова, конопелька гайова анемо́на дібровна — вид квіткових рослин родини жовтецеві. В Україні росте у Карпатах і на Поліссі, зрідка в Лісостепу. Занесена до офіційних переліків регіонально рідкісних рослин Дніпропетровської, Луганської, Сумської і Чернігівської областей. Квітки анемони закриваються на ніч і перед дощем — це засіб для захисту пилку від вологи. Розмножується кореневищами і насінням. Цвітіння настає тільки на 10—12 рік після висівання насіння. Якщо навесні кореневище залишається без наземної частини, рослина гине. Ось чому не слід зривати її на букети. Гриня́вські гори (інші назви — Гриня́ви, Гринявський хребет) — гірський масив в Українських Карпатах, на півдні Івано-Франківської області, у межиріччі Чорного та Білого Черемошу. Як повідомляв раніше УНІАН, експерти говорять, що Україні загрожує екологічна катастрофа, якщо не переглянути економічну політику.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/ecology/karpati-zacvili-kviti-zaneseni-do-chervonoji-knigi-11040695.html

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: