Творче дослідження довкілля

Волонтер Берегівського громадського центру «Кожен може допомогти» та експерт ІЕРС з орнітології Леонід Покритюк провів творче заняття «Досліджуємо природу довкілля». Діти пізнавали світ рослин та птахів, граючи в дидактичні ігри, виконуючи завдання в роздаткових навчальних матеріалах та, звісно ж, прогулюючись графським подвір’ям, де мешкають різноманітні птахи, гризуни та комахи.

На прикладах хрущака борошняного (Tenebrio molitor) і жука-носорога звичайного (Oryctes nasicornis) учасники заходу ознайомилися з життєвим циклом жуків, а за допомогою підручних матеріалів, навчилися визначати квітучі рослини.

Під час прогулянки пізнавали екологічні особливості птахів, яких доглядає пан Леонід разом з іншими волонтерами: лелек, декоративних курок бентамок, хатнього сича та підсоколика великого. У творчій майстерні оглянули різні види гніздових конструкцій, вгадували, для кого вони призначені, та дізналися, як орнітологи досліджують пташині гнізда. Змайструвавши гніздову скриньку для совки, діти провели огляд і самих пернатих підопічних. Слідкуючи за станом здоров’я птахів, їх регулярно зважують, чим і займалися учасники заняття під наглядом Леоніда Покритюка.

Крім того, орнітолог навчив дітей розрізняти пташенят зльотків, яких можна побачити навесні. Він пояснив, що деякі молоді птахи залишають гніздо, ще не вміючи літати. У перші кілька днів вони стрибають по землі, але, за потреби, їх можуть захистити батьки, які постійно перебувають неподалік. Через кілька днів крила підростають, і пташка вже може злетіти та врятуватися від небезпеки самостійно. Леонід Покритюк суворо наголосив, що таких пташенят не можна чіпати без явної загрози, як наприклад, автомобіля чи кішки, які знаходяться дуже близько. Краще спостерігати за зльотками здалеку, щоб не відлякати від них їхніх батьків.  

Діти отримали багато нових прикладних знань та навичок, а також позитивно провели час у тісному зв’язку з природою.

Захід відбувся за участі дітей внутрішньо переміщених осіб у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник Oleksandr Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) та Nataliya Kulya (IERS) за підтримки Tierpark Berlin та Zoo Berlin.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: