У рамках відзначення Міжнародного дня лісів Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», експертка Інституту еколого-релігійних студій провела тренінг «Майбутнє лісу у твоїх руках». Його учасниками стали юні охоронці природи, вихованці КЗПО «ПАДІЮН».
Тренінг відбувся задля досягнення таких цілей:
- поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті,
- виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи,
- забезпечення зацікавленості молоді в збереженні лісових насаджень,
- дотримання правил поведінки в лісі.
Розпочався захід з роздумів «Що таке ліс? З чим асоціюється це слово?». Після цього всі учасники знайомились між собою за допомогою гри «Шишкофон», називаючи своє ім’я і тварину, з якою вони себе асоціюють та чому. Також обговорили правила тренінгу й очікувані результати.
Для зняття напруження та налаштування на тему виховної бесіди, школярі виконали вправу «Звуки природи»: уявно перенеслися до лісу, насолоджуючись шумом дерев, співом птахів та дзюрчанням потічків.
З переглянутої пізнавальної мультимедійної презентації діти дізнались про функції лісу, його значення, цікаві факти про основні лісотворні породи та тварин – типових мешканців лісу.
Змістовно й творчо пройшла вправа з виготовлення агітаційного плаката «Збережемо ліси Карпат». За допомогою ватманів, маркерів, журналів у вигляді колажу вихованці висловили своє бачення щодо значення лісів та необхідності їх охорони. Цікавими і пізнавальними виявились й інші екологічні вправи: «Кодекс поведінки в лісі», «Відгадай тварину», «Рослинність лісу», «З чим не можна ходити в ліс?».
Підсумовуючи проведену роботу, юні охоронці природи висловлювали свої побажання та враження від тренінгу на «Дереві підсумків».
Під час заходу між юннатами вдалося створити атмосферу неформального, невимушеного спілкування, яка відкрила безліч варіантів розв’язання проблеми, заради якої вони зібралися. Разом з педагогами дійшли висновку, що лише спільна мета та прийняття власної відповідальності за охорону природи дасть змогу вирішити суспільно значущі екологічні проблеми.
Тож, всім людям треба пам’ятати, що ліс – це не тільки безцінний дар природи, але її краса, втілення життя і здоров’я. Нам просто потрібно старатися, щоб цю неповторну красу лісів побачили і наші нащадки! Так давайте збережемо багатство нашої природи – наші ліси! Зробити це – обов’язок кожного з нас.
Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation.
Оксана Кремінь, експертка Інституту еколого-релігійних студій