ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Знайомство з птахами осіннього замкового парку

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

29 жовтня у чудовому осінньому парку Ужгородського замку побували учні 5 та 6 класів Тур’я-Бистрянської гімназії разом із вчителями Бабука Г. І. та Петрішка Я.Й. Під час екскурсії, яку провела старший науковий співробітник сектору природи відділу історії та краєзнавства Руслана Джахман вони говорили про зміни, які відбуваються в природі восени: достигають плоди, дерева змінюють забарвлення листків, птахи відлітають у теплі краї, а ті птахи, які зостаються зимувати (наприклад повзик, якого можна зустріти часто на стовбурах могутніх дерев Замкового парку) роблять запаси на зиму, як і білоочки, які сновигають по території замку.

У замковому парку учні ознайомились з деревами, на яких можуть гніздуватись птахи та з яких можуть брати собі поживу, Тут учні побачили  модрину звичайну – хвойне дерево, яке кожного року скидає хвою, як листяні дерева (а насіння шишок модрини можуть поїдати синиці блакитна, велика, гаїчки та ін. птахи), вічнозелені кущі тису ягідного з червоними яскравими плодами   і дізналися про те, що він занесений до Червоної книги України. На стовбурі листяних дерев у щілинах кори зараз можна побачити   багато  тисових «ягідок». Це робота повзика. Дітки дізналися, що це єдина пташка в нашому краї, яка рухається вниз головою і за цією ознакою його легко впізнати. Восени він робить запаси на зиму, чим виручає багато пташок.

Під час екскурсії учні ще спостерігали за білочками та сойками. Із листяних дерев відмітили величезні ясени віком до 150 років та старі липи і порівняли їх із молодим дубом, якому ще лише 20 років. Восени до парку підживитися прилітає багато птахів: синиці, зеленяки, щиглики, зяблики, гаїчки, тощо. Учні впізнали сойку і довідалися, що вона  ховає жолуді на зиму і таким чином, розповсюджує насіння.

Розповідаючи про ліс та його мешканців, науковий співробітник наводила й приклади антропогенного впливу на нього. Основними негативними діями людини є засміченість лісу побутовими відходами, полювання на тварин у заборонений період,  вирубка лісів тощо. Від цього страждають в першу чергу лісові тварини, та птахи, зокрема.

Багато птахів перестало гніздитися у наших лісах через знищення старих  дерев, велику кількість хижих птахів було винищено людиною через те, що їх колись вважали шкідниками сільського господарства, а яскравих і красивих бджолоїдок пасічники ще й зараз вважають своїми ворогами. «У природі немає ні шкідливого, ні корисного», – підсумували екскурсію висловом Олександра Грабаря – відомого орнітолога і першого завідувача відділу природи краєзнавчого музею.

 

Захід проводився у рамках співпраці Союзу охорони природи Німеччини (NABU) з Міжрелігійним громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF).

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».