ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Сипухам – пильна охорона

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Інститут еколого-релігійних студій та Берегівський громадський центр «Кожен може допомогти» провели цікавий еколого-освітній захід для молоді, який покликаний привернути увагу до питань охорони рідкісної сови сипухи.
Захід координував досвідчений орнітолог, експерт Інституту еколого-релігійних студій Леонід Покритюк. Він багато років досліджує орнітофауну Закарпаття, зокрема сипух, тож фахово поділився з учасниками цікавою і корисною інформацією про сов.

“В Україні гніздиться 13 видів сов. Одна із найбільш рідкісних – сипуха. Українська популяція налічує 30 пар, більшість з яких гніздиться у Закарпатській області, переважно в Берегівському районі. Ця сова, розміром з голуба. У забарвленні переважають жовті та сіруваті кольори. Лицевий диск у вигляді сердечка, відрізняє її від інших видів сов. Сім’я сипух за рік відловлює тисячі гризунів, зберігаючи зерно. Також ця сова виконує важливу санітарну роль, відловлюючи найперше хворих і ослаблених гризунів, які є переносниками небезпечних для людини хвороб”, – розповідає Леонід Покритюк.

Організатори заходу запропонували учасникам розмалювати екоторбинки зображенням сипухи. Для цього заздалегідь підготовлено трафарети і відповідні фарби. Заняття виявилося напрочуд цікавим, захоплюючим та пізнавальним.

“Вибравши для екоторбинок малюнок сипухи, ми хотіли донести до широкого загалу інформацію, що на нас покладається відповідальність за збереження цієї сови. Чисельність її неухильно знижується і тепер в Україні досягла критичних значень, за якими стоїть загроза зникнення виду”, – каже орнітолог.
Інститут еколого-релігійних студій докладає чимало зусиль для збереження цієї рідкісної сови. Реалізуючи проєкт БЕТМЕН, ми обстежували сакральні споруди Закарпаття. Місця, де були виявлені сипухи беремо під охорону, виготовляємо штучні гніздівлі для сов, ведемо перемовини та еколого-освітню роботу з громадами задля охорони і збереження цих рідкісних птахів.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».