Свідомі парафіяни с. Золотарьово (Хустський район) доглядають за старим кладовищем

У церкві Собору Св. Івана Хрестителя греко-католицької парафії села Золотарьово https://www.facebook.com/groups/793175114105787/ (Хустського району Закарпаття) в суботу 15-го серпня був гарний та плідний екодень. Парафіяни зібрались на прибирання старого прихрамового цвинтару на якому є поховання ще з 1600-х років (на даний час поховань там вже не проводять). З Божою поміччю більше сорока вірників за екоініціативи настоятеля храму – о. Віталія Полянського прибрали зарослі бурянів та сміття, очистили кладовище від зарослів кущів.  Разом було майже 40 чоловік разом зі священником отцем Віталієм Полянським. На рівні з чоловіками завзято працювали жінки, були як молоді так і в поважному віці. Особливо приємно, що були як з старої так і з нової церкви, бо дбаючи про наше спільне минуле, надіємося на спільне майбутнє – один бо Бог і Отець усіх.

Фото кладовища до виконаних робіт

Чудово, коли прихожани усвідомлено ставляться до цінностей, дарованих Творцем, адже кладовище – це не тільки могили, а там зростають рослини, живуть різноманітні тварини від великих до тисяч мікроскопічних! Це сакральне місце – місце пам’яті! А тому така ініціатива – важливий крок у формуванні Відповідальності за Творіння у населення.

Ми маємо шанувати наших предків, які вже з Богом. Люди, які шанують минуле, мають прекрасне майбутнє.

І насправді, багато залежить від священників на приходах, які несуть свою місію.

Кладовище, актуальне і, напевно, найболючіше питання на кожному приході. А особливо старі кладовища, де ті, хто вже представлених Богу, не залишилося близьких родичів, які би подбали про їхні могили. Тож, отець Віталій та пані Інна Полянські – чудовий приклад.

Висловлюємо щиру подяку священичій родині та парафіянам за таку екоініціативу та запрошуємо всіх людей доброї волі до продовження!

Інформаційна служба Комісії з екології МГКЄ

PS. о. Віталій проінформував, що наступний етап прибирання кладовища відбудеться 22 серпня 2020 року і запрошуються всі, хто бажає.

https://www.facebook.com/vitalij.poljanskij

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: