«Створюємо ліси разом», або як на Закарпатті саджали дуби та ялинки

«Створюємо ліси разом» – це щорічна акція, яка стартує 21 березня у Міжнародний день лісів, і триватиме до Дня Довкілля, який в Україні відзначають 17 квітня.

Протягом періоду акції лісогосподарськими підприємствами  було заплановано проведення ряду інформаційних пізнавально-розважальних заходів, які є цікавими для різних цільових аудиторій. Особлива увага приділяється роботі з учнівськими лісництвами.

10 квітня Закарпаття активно долучилося до Всеукраїнської акції «Озеленення України» у рамках світової ініціативи «Озеленення планети». Мета подібної ініціативи – висадити 1 млн дерев у всіх куточках світу за 24 години. Навесні заліснюються усі минулорічні зруби. Саме в цей період лісівники проводять планові посадки лісових культур.

Берегівщина не залишилася у стороні і з підтримкою Закарпатського ОУЛМГ висадили 20,5 гектарів лісових культур. До акції долучилися навчальні заклади, органи місцевого самоврядування, громадські організації, зокрема  ГО “Інститут еколого-релігійних студій” і секретар ГО “Міжрелігійний громадянський природоохоронний форум Східної Європи” Олександр Бокотей, духовенство, яке очолив Преосвященний владика Ніл, Апостольський адміністратор Мукачівської Греко-католицької єпархії та волонтери з сім’ями.

Під час вступного слова єпископ Ніл зазначив: «Ми долучилися до цієї акції аби промножити ліси на Закарпатті. Для нашого краю – це найбільше багатство. Ми усі, у тому числі й духівники, повинні допомагати лісівникам. Далі в церкві будемо молитися аби усі дерева, які було посаджено сьогодні прижилися і приносили користь нашим людям».

Перед висадкою саджанців духовенство на чолі з Його преосвященством владикою Нілом освятили дерева та здійснили молитву.

Щоб залучити якомога більше людей, подія мала еко-просвітницький характер. Організатори залучили і дітей, яким пояснили і показали практично як садити дерева.

Організатори залучили дітей, які мали можливість не тільки провести час на свіжому повітрі і спробувати себе у ролі справжніх садівників лісу, але й отримати медалі, грамоти, які засвідчували їхню участь у висадці дерев.

В результаті учасниками акції було висаджено біля 1000 саджанців. А на всій зазначеній ділянці (Берегуйфалівській дільниці Берегівського лісгоспу)  розмірами в 1 Га, в цілому висаджено 5000 деревцят дубів (Quércus róbur), сосен (Pinus sylvestris)  та ялиць (Abies).

 

 

Захід завершився спільними фотографіями та солодкими подарунками, медалями та грамотами для маленьких помічників.

Духовенство Мукачівської греко-католицької єпархії разом з молоддю і членами Комісії з екології МГКЄ долучилися до акції «Створюємо ліси разом» в рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який здійснюється Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

 

Захід був проведений із дотриманням санітарних норм та правил протиепідемічних заходів.

Інформаційна Служба Комісії з екології Мукачівської Греко-Католицької єпархії

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: