Як зимують птахи в Ужгороді – ексклюзивна екскурсія-бьордвотчинг для дітей

П’ятикласники  Ужгородського греко-католицького ліцею «Теобенд» відвідали заняття-екскурсію, присвячену проблемам зимівлі птахів. Урок організувала Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, експертка ІЕРС. Діти вивчали біорізноманіття пернатих в Ужгороді та дізнавалися, як допомогти птахам пережити зиму.

Учасники екскурсії долучилися до цікавого та корисного виду активності – бьордвотчингу, або спостереження за птахами. На площі Театральній, «озброївшись» біноклями, придбаними за сприяння Мартіна Целюха, учні споглядали на різноманіття пернатих у місті. Голуби є постійними мешканцями площі та улюбленцями дітвори. Також школярі мали змогу побачити велику зграю граків, які летіли до найближчого парку з великими деревами на ночівлю.

На початку набережної Незалежності на юних дослідників чекали два красені-лебеді і зграйка крижнів, яких підгодовують місцеві мешканці. Над річкою літали швидкі мартини звичайні, також виглядаючи, чим би поживитися. Завдяки біноклям діти змогли чудово розглядати птахів і спостерігати за їхньою поведінкою.

На занятті, переглянувши мультимедійну презентацію «Наші крилаті друзі», юні охоронці природи дізналися, які птахи зимують в Україні, зокрема, в Ужгороді, і як вони добувають собі їжу. Найчастіше в місті можна побачити таких пернатих, як: голуби, граки, синиці великі, дятли, горобці, сороки, ворони, повзики, щиглики. Серед водоплавних – крижнів, лебедів-шипунів, лисок, мартинів звичайних. У цьому переконалися учні під час прогулянки.

Спілкуючись між собою, діти дійшли висновку, що зима – важка пора для птахів, тому варто їм допомогти перезимувати. Найпростіше, як ми можемо це зробити – повісити годівничку та насипати в неї насіння.

Ольга Величканич зауважила, що якщо ви починаєте підгодовувати пташок, то це треба робити регулярно і лише в холодний, сніжний період.

Що ж покласти в годівничку? Птахів можна підгодовувати різноманітним насінням та горіхами, але важливо, щоб воно було сире, тобто не солоне та не смажене. Також можна використовувати зерно: пшеницю, овес, ячмінь, жито… Але варені каші не варто класти птахам. У годівнички не можна класти й хліб.

На завершення заняття діти отримали цікаве домашнє завдання на канікули: проводити спостереження за птахами на годівничці чи на подвір’ї свого будинку. І, звичайно, підгодовувати своїх пернатих друзів!

Приносимо вдячність Мартіну Целюху, давньому і надійному нашому партнеру і другу, християнину, члену Комісії з екології Римо-католицької церкви Словаччини за придбання біноклів для вивчення дітьми птахів і всього біорізноманіття регіону. Мартін не вперше долучається до допомоги українським партнерам, а продовжує це систематично робити протягом останніх 20 років, за що йому велика вдячність.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: