У рамках відзначення Дня лісів педагоги КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» провели низку еколого-просвітницьких заходів. Вони були спрямовані на поглиблення знань у зростаючого покоління про основні лісотворні породи та тварин – типових мешканців лісу, виховання шанобливого ставлення до природи рідного краю.
Розпочався тиждень з тематичних виховних годин: «Ліс – легені планети», «Ліс – безцінний дар природи», «Ліс – наше багатство».
Цікавим і змістовним був пізнавальний екологічний тренінг «Майбутнє лісу у твоїх руках». Під час заходу між юннатами створилася атмосфера неформального, невимушеного спілкування, що відкрила безліч варіантів розв’язання проблеми, заради якої вони зібралися.
Вихованці гуртка «Юні ентомологи» виготовили тематичний плакат на тему «Бурий ведмідь – талісман українських Карпат».
З метою привернення уваги до проблем охорони лісу та його мешканців відбулося кілька тематичних заходів для найменших вихованців – дошкільнят, зокрема виховні години: «У гості до мешканців лісу», «Правила поведінки в лісі», «Хто у лісі живе? Що у лісі росте?». Діти читали лісові казки та вірші про ліс, малювали, вивчали екологічні заборонні знаки. Також було організовано перегляд мультфільмів та соціальних рекламних роликів про збереження лісу і проведено майстер-клас із виготовлення «Дерева життя».
Дружньо і завзято вихованці гуртка «Юні лісівники» висадили у відкритий ґрунт пророщені паростки смереки.
Незабутньою для гуртківців виявилась навчально-пізнавальна екскурсія до Кам’яницького лісництва для ознайомлення з роботою лісового господарства. Юні природолюби відвідали «Музей лісу», тримали в руках вирізані брусочки найрідкісніших порід дерев нашого краю, пройшлися стежками «Живі сторінки Червоної книги» та ознайомилися з гірськими породами та мінералами Карпат.
Завершився тиждень природоохоронною акцією, під час якої педагоги з вихованцями висадили саджанці туї західної, подарованої співробітниками державного підприємства «Ужгородське лісове господарство».
У такий спосіб учасники екозаходів вирішили привернути увагу молоді до проблеми охорони лісу, спрямувати зусилля юних громадян на практичні дії щодо захисту флори нашого краю.
«Дітей треба заохочувати до добрих справ, плекати в них дбайливе ставлення до природи, поглиблювати їхні знання про ліс, довкілля та застосовувати ці знання на ділі, цим самим виховуючи в них співчуття до всього живого, що нас оточує», – зауважила Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології КЗПО «ПАДІЮН», експертка Інституту еколого-релігійних студій.
Міжнародний день лісів святкується у день весняного рівнодення у Північній півкулі, що вважається першим днем весни і символом нового життя та нових починань. Ліс – це дім для великої кількості представників флори і фауни. Він очищає повітря від шкідливих викидів у атмосферу, істотно зменшує рівень шуму, пилу та позитивно впливає на людське здоров’я. Користь лісів неоціненна!
Заходи відбувалися в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation.
Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології КЗПО «ПАДІЮН», експертка Інституту еколого-релігійних студій.