Ужгородський замок знаходиться в самому серці тисячолітнього Ужгорода на пагорбі вулканічного походження висотою близько 30 м над рівнем річки Уж. Його площа становить 2,5 га і є однією з найбільших для закарпатських замків.
Ця місцевість насичена не лише історичними подіями й легендами, а й біологічним різноманіттям. У парку зростає майже 200 видів рослин, постійно живуть білочки та гніздяться птахи, за якими 23 квітня спостерігали учні ЗОШ №5 (класний керівник Шеба Я.В.) разом із науковими співробітниками музею та експертами ІЕРС.
Весна – це особливий період у житті птахів. Вони паруються, будують гнізда та відкладають яйця, з яких народжуються пташенята. Старша наукова співробітниця сектору природи Руслана Джахман розповіла діткам про птахів, яких можна побачити у замковому парку в різні пори року. Зараз із гніздовим матеріалом літають шпаки, які облюбували собі дупло старої липи, що росте під мурами фортеці. Активно виспівують дрозди чорні, зяблики, синички. Десь там у верхівці дерева постукує дятел. Учні впізнали ворону сіру, синицю велику та повзика – єдину пташку, що рухається по стовбуру вниз головою. Загалом відмітили понад 10 видів.
У експозиції «Природа Закарпаття» другокласники знайомилися з пташиним різноманіттям Закарпатської області, дізналися яких пернатих занесено до Червоної книги України та шукали пташині гнізда з яйцями у вітринах.
З давніх часів яйце вважають символом зародження Всесвіту.
Його розмальовують на Великдень і тримають до наступного року як оберіг.
Пташині яйця дуже різноманітні. Вони різняться за розмірами, кольором та формою. Деякі з них нагадують справжні писанки та крашанки. Під час заходу дітки власноруч виготовили декоративну писанку із картону і розмалювали їх пташиними візерунками.
Писанки виготовлені із використаного картону та залишків шпалер. Відходи, які могли опинитися сміттєвому відрі, стали матеріалом для виробу, який буде чудовою прикрасою до будь-якої святкової композиції до Великодня. Уже через тиждень ми будемо відзначати Світле Воскресіння Христове.
Учні весело й змістовно провели час у музеї, отримали багато цікавої інформації й обіцяли повернутися ще.
Захід проводився у рамках співпраці Союзу охорони природи Німеччини (NABU) з Міжрелігійним громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF).
Захід був проведений із дотриманням санітарних норм та правил протиепідемічних заходів.
Інформаційна служба ІЕРС