Спостереження за птахами в парку Ужгородського замку та майстер-клас: “пташина писанка”

Ужгородський замок знаходиться в самому серці тисячолітнього Ужгорода на пагорбі вулканічного походження висотою близько 30 м над рівнем річки Уж. Його площа становить 2,5 га і є однією з найбільших для закарпатських замків.

Ця місцевість насичена не лише  історичними подіями й легендами,  а й біологічним різноманіттям. У парку зростає майже 200 видів рослин, постійно живуть білочки та  гніздяться птахи, за якими 23 квітня спостерігали учні  ЗОШ №5 (класний керівник Шеба Я.В.) разом із науковими співробітниками музею та експертами ІЕРС.

Весна – це особливий період у житті птахів. Вони паруються, будують гнізда та  відкладають яйця, з яких народжуються пташенята. Старша наукова співробітниця сектору природи Руслана Джахман розповіла діткам про птахів, яких можна побачити у замковому парку в різні пори року. Зараз із гніздовим матеріалом літають шпаки, які  облюбували собі дупло старої липи, що росте під мурами фортеці. Активно виспівують дрозди чорні, зяблики, синички. Десь там у верхівці дерева постукує дятел. Учні впізнали ворону сіру, синицю велику та повзика – єдину пташку, що рухається по стовбуру вниз головою. Загалом відмітили понад 10 видів.

 

У експозиції «Природа Закарпаття» другокласники знайомилися з пташиним різноманіттям Закарпатської області, дізналися яких пернатих занесено до Червоної книги України та шукали пташині гнізда з яйцями у вітринах.

З давніх часів   яйце вважають символом зародження Всесвіту.

Його розмальовують на Великдень і тримають до наступного року як оберіг.

Пташині яйця дуже різноманітні. Вони різняться за розмірами, кольором та формою. Деякі з них нагадують справжні писанки та крашанки.   Під час заходу дітки власноруч виготовили декоративну писанку  із картону і розмалювали їх пташиними візерунками.

 

Писанки виготовлені  із використаного  картону та залишків шпалер. Відходи, які могли опинитися сміттєвому відрі, стали матеріалом для    виробу, який   буде чудовою прикрасою до будь-якої святкової  композиції до Великодня. Уже через тиждень ми будемо відзначати  Світле Воскресіння Христове.

Учні весело й змістовно провели час у музеї, отримали багато цікавої інформації й обіцяли повернутися ще.

Захід проводився у рамках співпраці Союзу охорони природи Німеччини (NABU) з Міжрелігійним громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF).

Захід був проведений із дотриманням санітарних норм та правил протиепідемічних заходів.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: