Щороку до Дня пам’яті усопших Церква актуалізує застереження про те, що штучним квітам і пластиковим вінкам не місце на кладовищі!

Купівля штучних квітів напередодні поминального дня для чималої кількості наших співгромадян є давньою звичкою чи навіть традицією. 1 листопада на Закарпатті як і в деяких інших регіонах України, наслідуючи західну традицію зберігати пам’ять про усопших, приносять на цвинтар різнокольоровий пластик у вигляді штучних квітів і вінків, як правило не задумуючись про те, що ця практика шкідлива і немає нічого спільного з душею померлого. Різнокольорові та яскраві, маленькі квіточки та величезні вінки – вибір пластикових прикрас, які заведено брати з собою на кладовище, здається, є нескінченним.

Штучні квіти чи вінки не є співчуттям від родини, а більше аргументують ситуацію, «щоб не гірше як у сусіда». Ми повинні звертати увагу на справді важливі для спасіння речі, але не забуваючи і про естетичне оформлення кладовищ.
Пластикова релігійна атрибутика не має духовної цінності, та жодним чином не допоможе усопшому в осягненні Царства Небесного, а найкращим виявом скорботи буде щира молитва за упокій душі та живі квіти. Матеріал, з якого виробляються подібні прикраси, не забезпечує довготривалого «зовнішнього» життя. Продукція втрачає свій вигляд під впливом погодних умов, після чого відправляється на звалище. Гарантувати, що пластик буде утилізовано відповідно до правил, неможливо.
Вже багато років перед Днем пам’яті усопших Комісія з екології МГКЄ закликає відмовитись від штучних квітів і вінків на кладовищах.
Звертаємось і апелюємо до здорового глузду і свідомості християнської відповідальності за себе, ближніх і все Боже Створіння – природу і просимо відмовитись від пластикових квітів та вінків на похоронних процесіях та цвинтарях. У цей важливий період підготовки до Дня Пам’яті – 1 листопада – слід пам’ятати і про відповідальне вшанування цієї пам’яті.
Коли йдемо проводжати в останню дорогу наших рідних та близьких чи впорядковувати гроби на кладовищі, то запрошуємо брати живу та щиру молитву, якої так потребує кожна душа для того, щоб осягнути Вічне життя у Бозі та живі квіти. Замість купівлі штучних квітів і вінків, які несуть смерть, станьмо на захист життя і, за потреби, допоможімо морально та матеріально родині померлого.
Інформаційна служба Комісії з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: