ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Семінар для педагогів “Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки”

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

У четвер 22 квітня 2021 року на базі Закарпатського Інституту післядипломної педагогічної освіти (ЗІППО, м. Ужгород, вул, Волошина 35) відбувся семінар для педагогів “Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки”. 

Він був присвячений багатьом питанням, зв’язаним краєзнавством та природничим краєзнавством, зокрема. Були присутні та брали участь співробітники ЗІППО, Ужгородського національного університету, освітяни (вчителі шкіл та педагоги з дошкільних навчальних закладів).

Звичайно, взяти участь в цьому важливому міжгалузевому заході не оминули більш як десятирічні постійні партнери кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти – співробітники Інституту еколого-релігійних студій.

Під час семінару співробітники інституту детально ознайомили педагогів з темою “Проект: “Молодіжна школа сталого розвитку Карпат” у міждисциплінарному та транскордонному вимірах” .

У ході семінару було розкрито суть та мету проекту, пояснено ключові моменти та особливості роботи з дітьми та молоддю в напрямі формування знань та навичок, необідних для реалізації Концепції Сталого розвитку в Карпатському регіоні. Педагогам, які працюватимуть з молоддю, необхідно мати на увазі, що проект передбачає, що діти не тільки отримають теоретичні знання про збереження довкілля, але вони будуть залучені в практичні активності, пов’язані з освоєнням цих знань безпосередньо в природі.

Оскільки більшість тем екологічної освіти зосереджені навколо проблематики захисту екосистеми карпатських лісів, забруднення довкілля ТПВ  і т.д., учасникам цікаво було дізнатися про власне специфічні складові і потреби сталого розвитку місцевих громад (включаючи, наприклад, екологічний туризм, відповідальне ставлення до відходів або культурна спадщина в природоохоронному середовищі) як важливі параметри розвитку місцевих громад.

Всі присутні зацікавились можливостями посильної участі в проекті та його особливостями.
Слід зазначити, що на семінарі були присутні священники Мукачівської Греко-Католицької єпархії: о. Михайло Михайлець та о. Андрій Долинич, і це дуже актуально, оскільки одним із важливих завдань проекту є   “продемонструвати можливості співпраці місцевих територіальних і релігійних громад з громадськими і екологічними активістами для досягнення загальних екологічних цілей і мобілізації спільних зусиль”.

Після семінару відбулось жваве обговорення нової інформації та отриманого досвіду.  Семінар для педагогів відбувся в рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який здійснюється Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

Захід був проведений із дотриманням санітарних норм та правил протиепідемічних заходів.

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».