Семінар для педагогів “Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки”

У четвер 22 квітня 2021 року на базі Закарпатського Інституту післядипломної педагогічної освіти (ЗІППО, м. Ужгород, вул, Волошина 35) відбувся семінар для педагогів “Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки”. 

Він був присвячений багатьом питанням, зв’язаним краєзнавством та природничим краєзнавством, зокрема. Були присутні та брали участь співробітники ЗІППО, Ужгородського національного університету, освітяни (вчителі шкіл та педагоги з дошкільних навчальних закладів).

Звичайно, взяти участь в цьому важливому міжгалузевому заході не оминули більш як десятирічні постійні партнери кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти – співробітники Інституту еколого-релігійних студій.

Під час семінару співробітники інституту детально ознайомили педагогів з темою “Проект: “Молодіжна школа сталого розвитку Карпат” у міждисциплінарному та транскордонному вимірах” .

У ході семінару було розкрито суть та мету проекту, пояснено ключові моменти та особливості роботи з дітьми та молоддю в напрямі формування знань та навичок, необідних для реалізації Концепції Сталого розвитку в Карпатському регіоні. Педагогам, які працюватимуть з молоддю, необхідно мати на увазі, що проект передбачає, що діти не тільки отримають теоретичні знання про збереження довкілля, але вони будуть залучені в практичні активності, пов’язані з освоєнням цих знань безпосередньо в природі.

Оскільки більшість тем екологічної освіти зосереджені навколо проблематики захисту екосистеми карпатських лісів, забруднення довкілля ТПВ  і т.д., учасникам цікаво було дізнатися про власне специфічні складові і потреби сталого розвитку місцевих громад (включаючи, наприклад, екологічний туризм, відповідальне ставлення до відходів або культурна спадщина в природоохоронному середовищі) як важливі параметри розвитку місцевих громад.

Всі присутні зацікавились можливостями посильної участі в проекті та його особливостями.
Слід зазначити, що на семінарі були присутні священники Мукачівської Греко-Католицької єпархії: о. Михайло Михайлець та о. Андрій Долинич, і це дуже актуально, оскільки одним із важливих завдань проекту є   “продемонструвати можливості співпраці місцевих територіальних і релігійних громад з громадськими і екологічними активістами для досягнення загальних екологічних цілей і мобілізації спільних зусиль”.

Після семінару відбулось жваве обговорення нової інформації та отриманого досвіду.  Семінар для педагогів відбувся в рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який здійснюється Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

Захід був проведений із дотриманням санітарних норм та правил протиепідемічних заходів.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: