Врятувати церкву!

У селі Колочава Хустського району триває реконструкція церкви Святого Духа, яка є найдавнішою культовою спорудою в регіоні національного природного парку «Синевир».

Перші поселення в цьому краї сформувалися на початку XV ст. Жителі гірських сіл були віруючими людьми. Попри злидні і голод, знаходили можливість будувати дерев’яні церкви. Найдавнішим таким храмом, що зберігся до сьогодні, якраз є церква Святого Духа. Напис на одвірку цієї споруди засвідчує, що вона зведена у 1795 році. Це тридільна церква з двох зрубів, досконала в пропорціях, головні об’єми збалансовані по горизонталі і вертикалі. Вежа споруди завершена бароковим ансамблем, а це гранчаста баня з дахом та кулясті главки, дах гонтовий.

«Ми дуже радіємо цій події. Чудово розуміємо значущу духовну і культурну цінність церкви Святого Духа. Прикро, що вона вже кілька років протікала і могла бути пошкоджена. Але зараз ця загроза зникла», – каже директор Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей, який особисто неодноразово навідувався до Колочави.

В період Радянського Союзу у церкві Святого Духа було створено музей атеїзму. Зі здобуттям Україною незалежності тут створено церкву-музей. Старі церковні книги, документи, ікони – усе це презентовано для огляду, однак найцікавішим експонатом є сама церква, вік якої перевищує два століття.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: