Тематичний захід про життя кажанів та відповідальне ставлення до них, як і до всього іншого біорізноманіття, яке християни сприймають як Боже створіння, проводив 3 серпня експерт ІЕРС Михайло Біланич для діток та молоді – учасників літнього табору в соціально-катехитичному центрі Мукачівської Греко-Католицької єпархії (с. Анталовці, Ужгородського району).


Греко-католицька молодь, серед яких є також діти внутрішньо-переселених осіб, ознайомилась з життям кажанів, дізналась особливості їх будови, як єдиних ссавців, які володіють справжнім польотом та про їх важливість у екосистемах. Для молодих християн було цікаво, що кажани згадані в Біблії в 11 главі книги Левит. У ізраїльтян ці тварини вважались нечистими, до них навіть не можна було доторкатись. Мабуть, таке правило допомагало кажанам, адже їх ніхто не збирався тривожити в їх природних оселях – печерах, дуплах дерев та ін.


Але, на жаль, в Європі та Азії такого правила в людей не було, а навпаки – виникли негативні міфи про кажанів, через які їх неодноразово знищували чи виганяли з їх осель, а особливо, якщо вони поселялись поблизу людини. Тому під час цього тематичного заходу Біланич Михайло розвінчав ряд міфів про кажанів.
Далі молодь проглянула еколого-просвітницьке відео про життя кажанів.
Після того був проведений майстер-клас з виготовлення бет-бокса, під час якого була пояснена його будову та необхідність для розширення життєвого простору кажанів. Бажаючі з учасників воркшопу долучились до монтування такого “ящика” з деталей, наперед виготовлених громадською організацією людей з інвалідністю “Паралельний світ”.
Також присутні отримали цікавий посібник про кажанів “Кажаноманія”, який був виданий в результаті дворічного дослідження кажанів Закарпаття. Також учасники заходу отримали гарні значки зі зображеннями кажанів, дізнались про сайт https://www.bat4man.org.ua/, на якому можна отримати всю інформацію про дослідження кажанів, які живуть в храмовій архітектурі Закарпаття.

В кінці для молоді була представлена цікава презентація про ці дослідження.
Захід проведено у рамках співпраці Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS) за участі Комісії з питань екології МГКЄ.
Інформаційна служба ІЕРС
