РІЧКА БОРЖАВА НА ЗАКАРПАТТІ ПЕРЕТВОРИЛАСЯ НА СМІТНИК: ЧОМУ ВІД НЕПОТРЕБУ СТРАЖДАЮТЬ ЗА КОРДОНОМ

Боржава впадає у Тису, яка протікає через Угорщину.

Річка Боржава на Закарпатті перетворилася на смітник. Люди скидають у річку мотлох, той стає впоперек і зупиняє течію. Від українського сміття страждають і за кордоном, бо Боржава впадає у Тису, яка протікає через Угорщину.

Річка Боржава вона нагадує не водойму, а сміттєзвалище. Тут деревина, пакети, сотні пластикових пляшок та інший мотлох. Таких сміттєвих заторів у річці більше десятка. Засмічену Боржаву рятувальники вручну розчищають від пляшок та пластикових пакетів. На човні збирають мотлох у мішки. Деревину, яка попадала у воду після паводків, ріжуть та витягують тросом.

Працюють уже тиждень і за цей час дістали тонни мотлоху. Утім, вдалося розчистити лише три сміттєві затори з десяти. “Якщо випаде понаднормова кількість опадів, сміття буде перешкоджати річці текти своїм руслом. Це згодом може підтопити населені пункти”, – каже керівниця сектору зв’язків з громадськістю ДСНС у Закарпатській області Наталія Батир.

Через українське сміття страждає і Угорщина. Боржава впадає у Тису, а потім тече саме туди. Місяць тому угорська сторона звернулась до України з вимогою вирішити проблему

У Нижній Реметах, що за 20 кілометрів від угорського кордону, на річці  зібралось сміття. Міський голова Олександр Подмятніков каже, що воно пливе з гірських районів, які вище за течією. За словами місцевих мешканців, проблемі щонайменше п’ять років.

Не річка, а звалище. На Закарпатті місцева водойма Боржава перетворилася на смітник. Люди скидають у річку увесь мотлох, той стає впоперек і зупиняє течію. Окрім сміття, там плаває й деревина, яку повалив буревій під час паводків. Від українського сміття страждають і за кордоном: Боржава впадає у Тису, а та протікає через Угорщину.
Обласні чиновники кажуть, що вивозити сміття з гірських районів нема куди. Місцеві полігони переповнені. Єдиний вихід: будувати сміттєпереробний завод. “Ресурс наших паспортизованих полігонів, які законні, санкціоновані, вже доходить до критичної межі – 90%. Побудувати сміттєпереробний завод – дуже невигідно для інвесторів”, – пояснив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров.

Тим часом екологи б’ють на сполох: ані купатись у Боржаві, ані ловити рибу- твердять, не можна. “Мікропластик здатен потрапляти до трофічних ланцюгів і врешті-решт впливати на українців, які споживають рибу з цих річок. Це джерело небезпеки для довкілля. Це можливість поширення вторинного забруднення чи інфекцій”, – пояснив голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк.

Нині рятувальники працюють безперервно, бо сподіваються очистити річку до осені.

Джерело: https://tsn.ua/ukrayina/richka-borzhava-na-zakarpatti-peretvorilasya-na-smitnik-chomu-vid-nepotrebu-strazhdayut-za-kordonom-1602085.html?fbclid=IwAR1XN8uay1qTkMikO8WJIw4vti7zbmLr2xeoUCt2TFkMAWmGmYoKPhVWx2w

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: