Жива ялинка як елемент екологічної дияконії

16 та 21 грудня на базі єпископської резиденції МГКЄ відбулись передріздвяні реколекції.  Під час них була проведена акція “Жива ялинка на Різдво” , під час якої апостольський адміністратор Мукачівської Греко-Католицької єпархії єписокп Ніл вручив живу ялинку о. Космі, як символ різдвяно-новорічних свят.

Дану акцію організував Інститут еколого-релігійних студій за підтримки Комісії з питань екології МГКЄ у рамках проєкту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

Ялинка – у нас асоціюється з Різдвом. В цей час ми прикрашаємо це вічнозелене дерево, ставлячи його в себе в хатах, чи біля хат і в храмах. Ми проводимо цей обряд для вшанування самого Ісуса Христа у вірі, правді, чистоті серця, а також в намірах правильно доглядати і берегти створіння – природу, дану Богом людству.
Мета такої акції полягає в тому, щоб показати людям що Різдвяне свято можна створити без нанесення шкоди природі.

 Ми вважаємо цілком прийнятливим використання живих хвойних дерев, наприклад в горщиках чи контейнерах з можливістю їхнього подальшого висаджування у відкритий ґрунт. 

Також нагадуємо, що 17 грудня відбулась передача ялинок через ужгородського вікарія о. Хенрика Яворського для єпископа-ординарія Мукачівської дієцезії Антала Майнека. Ялиночки були передані безоплатно для бідних родин, в чому і полягає суть екологічної дияконії – християнського соціального служіння милосердя. 

 

https://www.iers.org.ua/%d0%b7%d0%b1%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b6%d0%b8-%d1%8f%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Інформаційна пресс-служба ІЕРС

 

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: